iOS 10, iOS 9’a Yetişemedi! | Pc Webim
Ana Sayfa » MobilTeknoloji » iOS 10, iOS 9’a Yetişemedi!
Mobil Teknoloji

iOS 10, iOS 9’a Yetişemedi!

Apple’ın aktarmış olduğu bilgilerden anlaşılana göre iOS işletim sisteminin en yeni sürümü iOS 10 hız olarak iOS 9’un gerisinde kaldı.

Geçtiğimiz ay Apple şirketi birçok farklı ürününü piyasaya sunmuş hatta, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, iOS’un yeni sürümüyle uyumlu şekilde satışa sunulmuştu. iOS 10’u yayınladıktan az bir süre Apple, iOS 9’un, yayınlandıktan bir yıl sonraki aktif cihazların yüzde 88’inde yüklü olduğu verisini kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu verilere ek olarak Apple, dün iOS 10’un kullanım oranının yüzde 60’larda olduğunu belirtti.

Bu veriler ışığında Apple‘ın mobil işletim sistemi iOS’un yeni sürümü iOS 10’un bir önceki sürümüne nazaran daha az tercih edildiği gözlerden kaçmıyor. Geçtiğimiz pazartesi günü Apple’ın iOS 10’a güncelleme getirmesi sonrasında bu oranın ancak yüzde 60’lara çıkıyor olması şirket açısından iyiye işaret değil. Apple, iOS 10’un kullanım oranını yükseltmek için ne gibi çözümler üretecek, bekleyip göreceğiz.

Yazar hakkında

Ozan Bülbül

1994 modelim, Trabzonluyum. Uzun zamandır tüketici olarak bulunduğum internet ortamında yaklaşık dört senedir bir şeyler üretip paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap