İnternette okey oyunu nerede nasıl oynanır? | Pc Webim
Ana Sayfa » Oyun » İnternette okey oyunu nerede nasıl oynanır?
Oyun

İnternette okey oyunu nerede nasıl oynanır?

Çinlilerin domino oyunu ile benzerlik gösteren okey oyunu aslında domino örnek alınarak acemler tarafından keşfedilen bir oyun çeşididir. Tahta üzerine dizilerek oynanan bu oyun zaman içinde değişim göstererek günümüzde ki halini almıştır. Osmanlı sarayında oynanan ve saraydan çıkma bir oyun olan okey günümüzde en fazla 4 kişi ile oynanan bir masa oyunu halini almıştır. Saray hanedanı tarafından oynanan okey mana olarak birbirinin taşını anlamak manasını taşır. Okey oyunu renkleri tanımak ve hafızayı güçlendirmek amacıyla çocuklara öğretilebilir.

 

Okey Oynamanın Faydaları

Okey oynamak dikkat ve hızlı karar verme gerektiren bir oyundur. Yoğun iş hayatında stresle baş etmek çok zordur. İnsan ruhu dinlenmek ister. İnsan ruhunu dinlendirmek için farklı hobiler edinir. Bu hobiler içerisinde müzik dinlemek, kitap okumak ve oyun oynamak sayılabilir. Sohbet etmeyi ve yeni arkadaşlıklar edinmeyi seven kişiler ise okey oynamayı tercih etmektedir. Okey oynamanın insan bedeni ve ruh için birçok faydası vardır. Beyin egzersizi yapmanıza yardımcı olur. Ruhunuzu dinlendirmenize ve stresi uzaklaştırmanıza yardımcı olur. Algı yeteneğinizi artırır ve yeni arkadaşlıklar edinmenize yardımcı olur. Google de arama çubuğuna okey oyna şeklinde aramalar yapılmakta ve bu aramalar okeyin tercih edildiğinin göstergesi olmaktadır.

 

İnternetten Okey Oynama Keyfini Yaşayın

Teknolojinin gelişmesi ile okey oyunu sanala taşınmış ve yeni arkadaşlıklar edinmenin de kapısı açıldı. İsterseniz telefondan isterseniz bilgisayardan oynayabileceğiniz okey masası seçebilirsiniz. Oyun oynarken arkadaşlarınızla rekabet etmenin keyfine varabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Oyuna başlarken verilen ücretsiz oyun puanı ile sanal masaya oturup oyuna başlayabilirsiniz. Kazandıkça zirveye tırmanmak için daha güçlü masalarda oynayabilirsiniz. Okey en fazla 4 kişi ile oynanır. Okey 4 kişi ile oynanınca daha eğlenceli bir hal alır. İnternetten okey oynadığınızda okeye dördüncü arama derdi bitmektedir. İstediğiniz her an oynayabilirsiniz. İnternet üzerinden okey oynamanız pratikleşmenize ve bu oyunlarınızı kazanmanıza yardımcı olur. İnternetten okey oynamak için arama çubuğuna okey oyna yazmanız yeterli olmaktadır. Ancak sanal ortamda gerçek oyun heyecanını yaşamak istiyorsanız https://www.okeyoyna.net/ sitesine girerek okey oynayabilirsiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap