İnternet Trafiğinin Yüzde 80’i Mobilden Oluşacak! – Pc Webim
Ana Sayfa » İnternetMobilTeknoloji » İnternet Trafiğinin Yüzde 80’i Mobilden Oluşacak!
İnternet Mobil Teknoloji

İnternet Trafiğinin Yüzde 80’i Mobilden Oluşacak!

Mobil aygıtların bilgisayarlara kıyasla daha kolay satın alınabilir ve her an el erişilebilir olması onları günlük hayatta bilgisayarlara oranla daha çok kullanılan teknolojik cihaz yaptı.

Bir araştırma firmasının kamuoyuyla paylaştığı verilere göre, 2012 yılında internet trafiğinin yüzde 40’ı akıllı cihazlar ile sağlanırken bu oran 2016 yılında yüzde 68’e çıktı. Araştırma firmasının tahminine göre ise bu oran 2018 yılında yüzde 79 seviyelerine ulaşacak.

Bu oran dünya genelinde mobil internet kullanımının en yaygın olduğu ülke olan İspanya’da şimdiden yüzde 85 seviyelerinde seyrederken, akıllı telefon kullanımının nüfusa oranının en fazla olduğu yer ise yüzde 92’lik bir oranla İrlanda oldu.

Akıllı telefon ve mobil internet kullanımının bu denli yüksek olması doğal olarak mobil reklam sektörünün de genişlemesini sağlıyor. 2018 yılı itibarıyla tüm reklam sektörünün yüzde 60’ının mobil odaklı olacağını belirten araştırma şirketi maliyetin ise 134 milyar dolar olacağını aktardı. 

Yazar hakkında

Ozan Bülbül

1994 modelim, Trabzonluyum. Uzun zamandır tüketici olarak bulunduğum internet ortamında yaklaşık dört senedir bir şeyler üretip paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap