Internet Explorer Yenileniyor | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Internet Explorer Yenileniyor
İnternet

Internet Explorer Yenileniyor

Internet Explorer

Microsoft, Internet Explorer‘ın yeni sürümünde önemli değişiklikler yapacağını duyurdu. Yazılım devinin verdiği ipuçları, Internet Explorer’ın arayüzünde yapılacak yeniliklerin altını çiziyor.

Microsoft Connect‘teki bir soruyu yanıtlayan bir IE takım üyesi, IE12 hakkındaki ipuçlarını şu sözleriyle bildiriyor: “Geri bildiriminiz için teşekkürler. Arayüzde önemli değişiklikler yapıyoruz, önerinizi göz önünde bulunduracağız. Saygılar, Internet Explorer takımı.”

Microsoft’un, Internet Explorer’da değişiklik yapmak istediği belli oluyor, ancak bu değişikliklerin hangi sürümde olacağı tam olarak anlaşılmıyor. Internet Explorer, Metro arayüzüyle önemli yenilikler sunmuştu, ancak tarayıcının masaüstü sürümü sade arayüzüyle uzun zamandır yerinde sayıyor. Internet Explorer’ın rakiplerinden Firefox, arayüzünde önemli yeniliklere imza atmıştı. Rakiplerinden geri kalmamak için Internet Explorer’ın da yenilikler sunmak ya da tarayıcılarında köklü değişiklikler yapmak istemesi normal görünüyor.

Internet Explorer takımının, tarayıcıya eklemek istediği özellikler arasında HTTP/2 desteği, Web Audio, Media Capture gibi yeni fonksiyonların olduğu da söylentiler arasında yer alıyor.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap