Intel, McAfee için satış kararı aldı! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Intel, McAfee için satış kararı aldı!
Teknoloji

Intel, McAfee için satış kararı aldı!

Güvelik olarak tanınmış olan markalar arasında olan McAfee, Intel tarafından satıldı!

Güvenlik olarak tanınmış olan markalar arasında olan McAfee, Intel tarafından satıldı!

Antivirüs olarak  bir çok gelişmeyi sağlayan McAfee 2012 yılında Intel tarafından satın alınmıştı. Intel’in satın almış olduğu McAfee üzülerek söylüyorum ki güncellemelere pek yer veremedi. Uzun bir zaman geçti. Tam 5 yıl sonra Intel tarafından satın alınmış McAfee, bir karar üzerine satılacak. 2011 yılında tam 7.1 milyar dolara satın alınan McAfee şimdi ise satılma durumuna geldi. Ayrıca gözden kaçmayan bir durum olarak McAfee ücretlerinin aniden bir düşüklük yaşaması kafaları karıştırdı.

Intel Şuan Zararda! 

McAfee satın alındıktan belli bir süre sonra Intel’in zarar ettiği açıklamaları gündeme geldi. 7.1 milyara satın alınan McAfee için ayrıca belli yatırımlar yapıldı. Buda Intel’in daha çok harcama yaptığını gösteriyor. McAfee için gelen teklif ise 3.1 milyar dolar oldu. Bu teklif ile anlaşılan Intel harcadığı paranın yarısını bile çıkaramıyor. Şuan için zarar eden Intel hisse senedi olarak satmaya karar verdi.

İlk Teklif TPG’den Geldi!

McAfee için Intel’e teklifde bulunan TPG kayıtlara geçti. Bu teklif ile masaya oturan iki şirket bir karar vardı. Intel McAfee’nin yüzde 51 lik hissesini TPG’ye sattı. Geride kalan yüzde 49 luk hisse ise şuan Intel’in üzerinde. Gelen bilgilere göre kısa süre sonra geri kalan hissede TPG’ye satılacak. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler yaşanacak merakla bekliyoruz. Intel için zor günler başladı!

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap