Instagram'a Taslak Özelliği Geldi! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Instagram’a Taslak Özelliği Geldi!
Teknoloji

Instagram’a Taslak Özelliği Geldi!

Instagram için geliştirilmiş olan özelliğin gelmesi ile kullanıcılar içeriklerini taslak olarak kaydedebilecek.

Instagram için geliştirilmiş olan özelliğin gelmesi ile kullanıcılar içeriklerini taslak olarak kaydedebilecek.

Son zamanlarda Instagram‘da birden fazla güncellemenin geldiği görülürken, bir önemli güncelleme daha geldi. Konu hakkında gelen bilgiler üzerine Instagram’da Save Draft özelliği olarak gelen yeni özellik ile birlikte kullanıcılar yayınlamadan düzenlenebilen taslak kaydedebilecekler.

Kısa süre önce taslak özelliği sunulmuş olup içerikler taslak olarak bir havuz içerisinde toplanılıyordu. Bu şekilde kullanıcılar bir havuz içinde topladıkları taslakları daha sonra kullanabilecekler. Ayrıca taslak üzerinde işlevlerde kullanılabiliyor.

Taslak Geldi!

Instagram için gelen bu son özellik artık aktif bir şekilde kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumda. Yeni özelliği Instagram uygulamasını güncelleyerek alabilirsiniz. Taslağa kaydet özelliğini kullanabilmek için Instagram üzerinde içerik oluşturmanız ve devamında geri tuşuna basmanız yeterli. Taslak olarak havuzda kaydedilecektir.

En önemli konu ise içerik oluşturulduktan sonra klavye üzerinde geri tuşuna bastığınızda taslak olarak kaydedilecek ve daha sonra kullanabileceksiniz.

Kaydedilen taslaklar kütüphanede yer alacak ve erişim sağlayabileceksiniz. Bunun için çevrimdışıyken bile taslaklar kaydedip internet bağlantısı sağlandığından sonra yayınlayabilirsiniz. Instagram artık daha pratik bir hale geldi demek mümkün.

 

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap