İlk iPhone ve İlk Android Telefon Karşı Karşıya! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » İlk iPhone ve İlk Android Telefon Karşı Karşıya!
Teknoloji

İlk iPhone ve İlk Android Telefon Karşı Karşıya!

EverythingApplePro adıyla tanınan YouTube kanalı, iOS 1.0 ile çalışmakta olan ilk iPhone telefon ile Android 1.0 ile çalışmakta olan ilk Android telefonu yan yana gösterdi.

EverythingApplePro adıyla tanınan YouTube kanalı, iOS 1.0 ile çalışmakta olan ilk iPhone telefon ile Android 1.0 ile çalışmakta olan ilk Android telefonu yan yana gösterdi.

Şuan telefon dünyasına baktığımızda en önemli ve popüler olan işletim sistemleri olarak iOS ve Android başta ter almakta. iPhone 2G ve HTC Dream akıllı telefonlar ilk iOS ve Android telefonlar olarak tarihte yerlerini aldılar. O zamanlarda Steve Jobs, Android‘i iOS‘ten kopyalanan bir işletim sistemi olarak duyursa bile şuan için her iki markada birbirinden çoğu şeyi kopyalıyor diyebiliriz.

Uzun zaman sonra tekrar ilk telefonları bir araya getiren EverythingApplePro kanalı, ilk iOS telefon ile ilk Android’li telefonu yan yana getirdi ve kıyasladı. Gerçekleşen kıyaslama ile her iki telefonun da özellikleri vurgulandı. Ancak kazananın iPhone olduğu görülmekte.

EverythingApplePro kanalında yer alan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap