Huawei İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Mobil » Huawei İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır ?
Mobil

Huawei İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır ?

Teknolojinin en ileri düzeye çıktığı bu günlerde artık internete erişmek eskisi kadar zor değil. Kullanıcılar artık kişisel cep telefonlarındaki internet paketini paylaşarak bilgisayara, tablete veya yakınındaki diğer telefonlara internet erişimi sağlayabildiği için artık her kullanıcı evinde mutlaka internet olması gerektiğini düşünmüyor. Elbette telefonların sağladığı internet hizmetiyle modemlerin sağladığı internet hizmeti aynı hızda aynı kalitede değil ama günümüzde çoğu kullanıcı interneti sosyal medya hesaplarında gezinmek için kullandıklarından dolayı telefonların sağladığı internet hizmetiyle yetinmeyi düşünüyorlar.

Konumuza dönecek olursak üretici firmalar son yıllarda üretip piyasaya sundukları telefonların hemen hepsinde internet paylaşım özelliğini eklemişlerdir. Sektörün yükselen yıldızlarından Huawei’de bu firmalardan biridir. Huawei telefonlar görünüş olarak iPhone’ları andırsa da Android veri tabanlı bir sistemle çalışmaktadır. Tıpkı diğer akıllı telefonlar gibi Huawei’de ürettiği telefonlarda kullanıcılara internet paylaşım hizmeti sunar.

Firma tarafından üretilen bu akıllı telefonlarda hizmet zaten mevcut olduğu için kullanıcıların bu hizmetten yararlanmaları bir kaç dokunuşla mümkün ama isterlerse ekstra bir kaç dokunuşla bu hizmeti kendilerine özel bir hale getirmeleri de mümkün. Örneğin; Huawei Mate 10 Lite kullanan iki arkadaş düşünün. İnternetlerini paylaşmalarını isteyen diğer arkadaşları ağa bağlanmak istediği zaman aynı isimde iki internet hizmetiyle karşılaşır. Bu gibi durumları çözmek basit bir kaç adımla mümkündür. Gelin bunu hep birlikte inceleyelim.

İnternet Paylaşım Hizmetini Özelleştirme

Piyasaya sürülen ve internet paylaşım hizmeti sağlayan telefonların hemen hemen hepsinde bu hizmet telefonun modelinin veya markasının ismini taşır. “Huawei” “Huawei Mate 10 Lite” gibi. Bunu değiştirmek için öncelikle telefonumuzun menüsünde yer alan “Ayarlar” uygulamasına giriş yapmalıyız. Daha sonra karşımıza çıkan menüde “Kablosuz bağlantı ve ağlar” sekmesine tıklayarak giriş yapmalıyız. Açılan ekranda Wifi, Veri hizmeti vb. hizmetlerle ilgili ayarlar karşımıza çıkar.

Çıkan listede “Bağlantı paylaşımı ve mobil ortak erişim noktası” sekmesine tıklayarak açarız. Bu sekmede karşımıza çıkan listede “Mobil Wifi ortak erişim noktası” sekmesine giriş yaparız. Ardından çıkan ekranda “Wifi ortak erişim noktasını yapılandır” sekmesine tıklarız. Giriş yaptığımız yapılandırma sayfasında yer alan “Ağ adı” kısmına vermek istediğimiz isim neyse onu yazarız ve kaydederiz. “Gs1905” gibi. Ardından ekrandaki “Şifre” kısmına kişisel olarak akılda kalması kolay olan bir şifre yazıp kaydederek hizmetimizi kendimize özel hale getiririz.

İnternet Paylaşım Hizmetini Aktifleştirmek

Yaptığımız özelleştirme işleminden sonra “Mobil Wifi ortak erişim noktası” sekmesinde karşımıza kendi oluşturduğumuz isimde bir sekme çıkar. Bu sekmeye bir kez tıklayıp yan taraftaki gösterge çubuğu mavi olunca internetimiz paylaşıma açık hale gelir.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap