House Of Cards | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » House Of Cards Dizi Eleştirisi
Genel

House Of Cards Dizi Eleştirisi

House Of Cards 2013 yapımı siyaset-drama Dizisidir. Dizinin ana karekteri olan Francis Underwood’u Kevin Spacey oynamaktadır.  Underwood’a sözü verilen dışişleri bakanlığı mevkisi başkasına verilince dananın kuyruğu kopar. Koltuğunu geri isteyen Underwood sahip olduğu politik, stratejik bilgilerini kullanarak mevkisini elde etmeye çalışır ve dizi böylece başlar.

house

Francis alttan alttan ortalığı karıştırır, milletin ayağını kaydırır. Bunu yaparken de yanına kendisine yardım edecek ortaklar alır (Politakıcı, gazeteci vs.) ve yeri geldiğinde kendi dostlarını bile harcar. Yani mevki ve güç için her şeyi yapabilecek bir insandır kendisi.

house 2

Diziyi eleştirmeye gelecek olursak: Şeytani bir zihne sahip olan Francis yaptığı stratejiler ve karekterinin doluluğuyla diziyi bir adım öne taşımıştır. Ayrıca bir konuşmanın ortasında kafasındakileri bize anlatmak için ekrana dönmesi diziye ayrı bir hava katıyor açıkçası. Dizinin usta oyuncu kadrosundan kurulu olması ve gerçek hayattaki siyaseti, medyanın etkisini bire bir yaşatması diziyi bir adım öne taşımıştır. Siyaset ve entrika sevenlerin Kesinlikle izlemesi gereken bir yapımdır.

house of cards s

Yazar hakkında

Tolga

Filmler, diziler ve oyunlar konusunda iyi bir bilgiye sahip. Tam bir Dota hastası.

Yorum Yap