Güvenlik Duvarı Nedir ve Önemi | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Güvenlik Duvarı Nedir ve Önemi
Bilgisayar

Güvenlik Duvarı Nedir ve Önemi

Güvenlik Duvarimagesı Nedir ve Önemi

Güvenlik duvarı belki çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir terim olabilir ama az bilinmesine rağmen bilgisayarınız için çok önemli bir yazılım veya donanımdır. Güvenlik duvarı ilk uygulamaya geçildiği dönemlerde genellikle şirketler tarafından tercih edilmekteydi ama internet sektörünün hızla ilerlemesi sonucu artık kişisel bilgisayarlarda ve kişilerin isteği doğrultusunda kullanılabilir hal aldı. Her geçen gün internete bağlı olan kişi sayısı artış göstermekte ve buna bağlı olarak güvenlik sorun teşkil etmekteydi bu edenle artık bilgisayarlar için güvenlik duvarı gerekli olmaya başladı

Bilgisayarınızdaki güvenlik duvarı dış dünyadan yani, internet dünyasından gelebilecek tehlikelere karşı bilgisayarınızı adeta bir kalkan gibi korur. Güvenlik duvarı olmadan internete bağlı olduğunuz zamanlarda bilgisayarınızı kötü niyetli yazılımlara karşı korumasız bir biçimde bırakmış olursunuz. Aslında güvenlik duvarı bilgisayarınızın kapısındaki güvenlik gibidir. Yani kapınızda nöbet tutar ve yabancılara karşı bilgisayarınızı korur. Siz internette dolaşırken güvenlik duvarı sayfaları denetler ve zararlı olanlarına karşı sizi korur. Eğer ki bir programı kullanmak istemiyor ve bunun size her defasında sorulmasını istemiyorsanız bir güvenlik duvarı yazılımı sayesinde bundan kurtulabilirsiniz.

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap