Google Play Store Hata Çözümleri | Pc Webim
Ana Sayfa » Hata Çözümleri » Google Play Store Hata Çözümleri
Hata Çözümleri

Google Play Store Hata Çözümleri

Android bir cihaza sahipseniz ve Google Play Store ile uygulama indirirken veya daha önce inmiş olan uygulamayı güncellemek isterken bazı sorunlar yaşıyorsanız, hatalarınızı bu yazımız ile çözebilirsiniz.

Android bir cihaza sahipseniz ve Google Play Store ile uygulama indirirken veya daha önce inmiş olan uygulamayı güncellemek isterken bazı sorunlar yaşıyorsanız, hatalarınızı bu yazımız ile çözebilirsiniz.

Lafı fazla uzatmak istemiyorum size çok sık bir şekilde her kullanıcının başına gelebilecek hataların çözümlerini aşağıya yazıyorum. Dikkatli bir şekilde okuyarak hatalarınızı çözebilirsiniz.

Hata 491: İndirme veya güncelleştirme yapılamıyor.

Çözüm: Google hesabınızı cihazdan kaldırın. Daha sonra Google Play Store’a web sitesi üzerinden girip cihazını oradanda kaldırın. Hemen ardından cihazınızı yeniden başlatıp hesabınızı yeniden giriniz.
Hata 498: Google Play Store üzerinden yapılan indirmenin bölünmesi.

Çözüm:Bu hata en çok aranan bir hata olduğunu belirtelim. Sorun ise gerekli indirme alanı kalmadığından uygulama yüklenemiyor ve güncellenemiyor. Cihazınızın depolama alanında gereksiz dosyaları ve uygulamaları kaldırmanız gerekiyor.  Daha sonra cihazı yeniden başlatıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Hata 919: Uygulama çalışıyor fakat açılmıyor.

Çözüm:Bu hatada tıpkı 498 hatası gibi yetersiz alandan kaynaklanıyor. Cihazınızda gereksiz dosyaları ve uygulamaları silerek kurtulabilirsiniz.

Hata 413: Uygulama güncellenmiyor veya indirilemiyor.

Çözüm: Bu hata daha çok vpn kullananlar veya kısaca proxy işlerile uğraşıp proxy değiştirenlerin başına gelen bir hatadır. Ayarlara girip Google hizmetlerini ve Play Store’un verilerini temizlemeniz gerekiyor.
Hata 923: İndirme gerçekleştirilemiyor, Google hesabını senkronize ederken sorun çıkıyor veya hafızada yer yok.

Çözüm: Google hesabınızı ve cihazınızda gereksiz uygulama ve dosyalarını tamamen silip cihazınızı yeniden başlatınız daha sonra hatanız düzelecektir.
Hata 921: Uygulama indirilemiyor.

Çözüm: Ayarlara girip Google Play Store uygulamanının verilerini ve ön belleğini siliniz. Kayıtlı ayarlarınız silinecektir. Dikkatli olmanız gerekiyor.
Hata 403: İndirme yapılamıyor.

Çözüm: Bu hata bir cihazda iki farklı hesabı olanların karşısına çıkmakta. Google hesabını ilk olarak doğrulayın ve sorun çıkaran uygulamayı silebilirsiniz. Arından tekrar indirebilirsiniz.
Hata 927: Google Play Store güncellemesi yapıldığı için uygulamaların indirilememesi.

Çözüm: Google Play Store uygulamasının güncellemesini bekleyiniz. Güncelleme bittiği halde tekrar hata veriyor ise verileri temizleyip cihazınızı yeniden başlatınız.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap