Google Duo Yayınlandı! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Google Duo Yayınlandı!
Teknoloji

Google Duo Yayınlandı!

Google’ın kısa süre önce gündeme gelen görüntülü konuşma uygulaması resmi bir şekilde yayınlandı. Google’ın I/O 2016 etkinliğinde tanıtmış olduğu Google Duo Android ve iOS cihazlar için uygulama mağazalarında yayınlandı. 

Ufak bir dokunuşunuz ile HD kalitede görüntülü sohbet etmenize olanak sağlayan uygulama ayrıca  “Knock Knock” özelliği ile gelen çağrıyı yanıtlamadan önce video ön izleme olanağı da tanıyor. Oldukça basit bir arayüz ile gelirken görüntülü sohbet için bir kaç basit özelliği de beraberinde sunuyor. Google Duo ile karşıdaki kişi ile görüntülü konuşmak isterseniz sadece davet etmeniz yeterli.

Hesap Girişi Gerekmiyor

Google Duo, uygulamasını tıpkı WhatsApp, Telegram veya Line gibi uygulamalarda olduğu gibi SMS veya Çağrı ile aktif edebiliyorsunuz. Uygulama her zamanki gibi telefon rehberi üzerinden çalışmasını sürdürüyor. Şunu da belirtelim uygulama HD kaliteye kadar görüntülü konuşma imkanı sunarken Mobil Veri kullanan kullanıcılar için operatörler farklı ücretler tahsil edebilir.

Duo

Türkçe desteği var ancak Türkiye’de henüz yok

Google Duo, Türkçe dil desteğine sahip ancak Türkiye mağazalarında şuan yer almıyor. Bu sebeple uygulamayı kullanmak isterseniz eğer Türkiye kullanıcıları uygulama linki üzerinden hemen “Ön Kayıt” yapmaları şart.

Google‘ın “Video görüşmenin yeni yolu” sloganıyla tanıttığı uygulama kısa sürede yüz binlerce indirim sayısına ulaştı. Uygulama diğer uygulamalara göre daha basit bir arayüzü sahip olması ciddi anlamda kullanım kolaylığı sağlıyor. Uygulamaya ileri ki günlerde ne gibi yenilikler gelecek merak konusu.

Google Duo nasıl çalışır?

https://youtu.be/CIeMysX76pM

 

Google Duo’nun kendi sitesi için burayı tıklayabilirsiniz.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap