Google Chrome'a Backspace Geri Geldi! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Google Chrome’a Backspace Geri Geldi!
Teknoloji

Google Chrome’a Backspace Geri Geldi!

Google Chrome’a bir yeni güncelleme gelirken beraberinde backspace hakkında önemli bir gelişme geldi. Özel bir eklentimi geliyor?

Google Chrome tarayıcısı için bir çok geliştirici kendine ait eklenti ve yazılımı piyasaya sunarken bir yeni eklentinin geliştirildiği daha öğrenildi.

Google Chrome’a bir yeni güncelleme gelirken beraberinde backspace hakkında önemli bir gelişme geldi. Özel bir eklentimi geliyor?
Google Chrome tarayıcısı için bir çok geliştirici kendine ait eklenti ve yazılımı piyasaya sunarken bir yeni eklentinin geliştirildiği daha öğrenildi. Önemli bir eklenti olup ve geri git tuşu için Google Chrome tarafından iptal edilirken geri tuşunun kullanılmaması için iptal bile edilmişti. Son geliştirilen eklenti ile beraber bu tuşun tekrar geri kullanılacağı belirtildi.

Bir önceki sayfaya geri dönebilmek için pek çok yöntem kullanılsa bile bir çok olaya neden olmuş bir özelliğin kaldırılması Google Chrome‘u eleştiri yağmuruna tutulmasına neden olmuştu. Google Chrome’un yaptığı güncelleme ile geri gitme tuşunu kaldırması kullanıcıların klavye üzerinden kısayol olarak geri gitmesini engelliyordu. Kullanıcıların geri yani bir önceki sayfaya gitmesi için alt tuşuna basılı tutmak zorunda bırakıyor.

en-iyi-google-chrome-eklentileri_640x360

Bu kısayol sorunları ile gelen eleştiri üzerine üzerine bir geliştirici tarafından Chrome mağazasında bir eklenti geliştirildi. Google Chrome ekletisi olarak gelen yazılım ile kullanıcıların eskisi gibi sadece geri tuşu ile bir önceki sayfaya gitmesini sağlıyor.
Chrome mağazasında Go Back With Backspace adı ile gelen bu eklenti sizleri eski alışkanlıklarına geri kavuşturuyor.
Sizlerde geri tuşunu eskisi gibi aktif bir şekilde kullanmak istiyorsanız Google Chrome eklentiler mağazasında Go Back With Backspace eklentisini kurarak bu alışkanlığınızı koruyabilirsiniz.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap