Google Chrome İyileşiyor! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Google Chrome İyileşiyor!
Teknoloji

Google Chrome İyileşiyor!

Google Chrome için yeni güncelleme gelecek. Gelecek olan güncelleme daha çok iyileştirme içereceği belirtildi. Ram tüketimi azalacak

Google Chrome için yeni güncelleme gelecek. Gelecek olan güncelleme daha çok iyileştirme içereceği belirtildi. Ram tüketimi azalacak!

Google Chrome kullananlar iyi bilir ciddi anlamda RAM tüketimi sorunu bulunmaktaydı. Bu durum üzerinde bir çok kez duruldu ve eleştiriler gelmeye devam ediyordu. Chrome için gelecek olan güncelleme RAM tüketimi için iyileştirme sunacak.

Google İddialı!

Google Chrome için gelecek olan bu güncelle yaklaşık 60 gün içerisinde gelmesi bekleniliyor. Gelen güncelleme ile beraber bir çok iyileştirme yapılacak. Özellikle oldukça fazla RAM tüketen Chrome için RAM tüketimine yönelik iyileştirmelerde yapılacak. Beraberinde bir çok iyileştirmede sunacak olan güncelleme yeniliklerde içeriyor.

Yorumlara göre Microsoft Edge son zamanlarda oldukça iddialı bir çıkış yapmıştı. Google bunu görerek bir hamle yapması gerekiyordu. Sonuçta zirveye çıkmak kolay ancak önemli olan zirvede durabilmekte. Bunun için Google Chrome tarayıcısı için iyi bir iyileştirme güncellemesi getirecek. RAM tüketimini yarı yarıya indirecek olan Chrome ile şimdi birden fazla sekme açmak daha rahat.

CPU ve GPU kullanım yüzdesi olarak daha fazla düşürülecek ve iyi bir performans sunması beklenen Chrome ile artık tek sekme üzerinde olan donmalar 3-5 sekmede bile olmayacak. Buda her türlü özelliklere sahip olan bilgisayarlar üzerinden Google Chrome’un daha performanslı çalışması demek. Bakalım Google’ın yeni güncellemesi ile Zirvede tekrar durabilecek mi? Yerini koruyabilecek mi? Merak konusu…

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap