Google Chrome DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET Hatası Çözümü | Pc Webim
Ana Sayfa » Hata Çözümleri » Google Chrome DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET Hatası Çözümü
Hata Çözümleri

Google Chrome DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET Hatası Çözümü

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

Google Chrome, gerek hızlılığı gerek kullanılabilirliği olarak en çok kullanılan internet tarayıcısı. Bazen chrome ile internette bir siteye girdiğimizde “Bu web sayfası kullanılamıyor” diye bir hatayla karşılaşabiliyoruz. Bu yazıda anlatacağım yöntemler sayesinde bu sorundan kurtulacağız.

Sorunun çözüm yöntemlerine geçmeden önce merak eden arkadaşlarımız için bu sorunun neden kaynaklandığını da açıklamak istiyorum. Bildiğiniz gibi son dönemlerde internet sitelerine gelen yasaklamalar yüzünden internet kullanıcılarının büyük bir kesimi vpn programlarına yöneldi. Vpn programlarının sunucularından dolayı bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bir diğeri ise dns sunucunuzu google’ın dns sunucu olan 8.8.8.8 – 8.8.4.4 olarak ayarladıysanız bu sunucularda sorun çıkartabiliyor.

Peki bu sorundan nasıl kurtulacağız ?

Öncelikle modeminizi yeniden başlatın ve internete bağlanmayı deneyin çünkü bazen modem yüzünden bu sorun ile karşılaşılabiliyor.

Modemi yeniden başlattım ama sorun hala devam ediyor.O zaman aşağıdaki yönteme geçelim;

Dns sunucularını 195.46.39.39 – 195.46.39.40 olarak değiştirmek sorunu büyük bir ihtimal çözecektir. Dur tahmin edeyim dns sunucusunu nasıl değiştireceğini bilmiyorsun 🙂 O zaman aşağıdaki adımları takip et.

  • Denetim masasına giriyoruz buradan Ağ ve Paylaşım merkezine ve ardından sol kısımda bulunan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin kısmına geliyoruz.
  • Burada kullanmakta olduğunuz ağa sağ tıklayıp Özellikler’e giriyorsunuz. Ardından İnternet Protokolü Sürüm 4’e giriyoruz ve alttaki dns kısmına yukarıda vermiş olduğum numaraları giriyoruz.

Bu işlemlerden sonra sorununuz çözülmüş olacak. Bu yöntemi videolu olarak da anlattık. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap