Google Cezaları Nelerdir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Google Cezaları Nelerdir ?
Genel

Google Cezaları Nelerdir ?

Sandbox

Aşırı SEO veya illegal SEO sebebiyle sitelerin Google’dan adeta silindiği filtredir. Siteler hatalarına göre, ya birkaç sayfa geriler yada arama motorunda ulaşılamayacak düzeyde geri sayfalara atılırlar.

Site, tüm anahtar kelimelerinde, site URL’sinde ve site başlığında topyekün bir gerileme yaşar. Diğer filtrelerde olduğu gibi, gerileme bir veya birkaç anahtar kelimelerde değil, tüm anahtar kelimelerde meydana gelir.

Google Bomb

Google Bomb cezası sitenizin üst sıralarda yer aldığı bazı kelimelerde gerilemesidir. Bu ceza Sandbox kadar korkunç değildir. Google Bomb almanızın nedeni gerilediğiniz kelimelerden çok fazla link almanız veya site içerisinde çok sayıda tekrar etmenizden kaynaklanır.

-900 Cezası

Bu cezayı aldığınızda siteniz her kelimede üst sıralardayken birden arayıp da bulamayacağınız kadar gerilere düşebilir. Bu ceza ile Google sizi uyarıyor demektir. Çünkü eğer sitenize ve SEO çalışmalarınıza çekin düzen vermezseniz Sandbox’a girebilirsiniz. Bu cezada sitenizin indexleri silinmez ancak çok gerileyebilir.

Kopya İçerik Cezası

Birçok site Google tarafından fazla kopya çektiği için cezalandırılmış, gerilere itilmiş, durumdadır. Bir site kurulumundan itibaren özgün bir içerik yerine kopya içerik yayınlamayı seçerse kısa süre içinde gözle görülemeyecek kadar gerilere düşecektir. Google kopya içeriğe sahip siteyi bir kelimede 1. sayfada gösterse bile en üste

 

Cloaking

Bu ceza son zamanlarda çok gördüğümüz tek amacı SEO’ya dadanıp üst sıralarda çıkan sitelere verilir. Bu siteler doğru düzgün içeriği ve hizmeti olmadığı halde sürekli SEO optimizasyonları ile üst sıralarda çıkmayı başaran sitelerdir.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap