Google Allo kıyıya vurdu! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Google Allo kıyıya vurdu!
Teknoloji

Google Allo kıyıya vurdu!

WhatsApp’ın tüm dünyada popüler olduğu bilindiği halde Google tarafından geliştirilmiş olan Allo, Play Store’da sıralamada bile yok!

WhatsApp’ın tüm dünyada popüler olduğu bilindiği halde Google tarafından geliştirilmiş olan Allo, Play Store’da sıralamada bile yok!

SMS alışkanlığını bitiren WhatsApp, kısa sürede tüm telefonların kutu açılış uygulama oldu. Daha önceden Google‘ın Android cihazlar için ana uygulama olarak gelen Hangout’un kullanımı pek olmadığından Duo ve Allo adında yeni servislerini tanıtan Google, WhatsApp’a rakip bir şekilde Allo uygulamasını sunarken ilk çıktığı zamanlarda indirme rakamları oldukça iyiydi.

google-allo-hero-image

WhatsApp‘ta varolan görüntülü sohbet, .gif özelliği gibi bir çok özelliğin bulunduğu Allo, çok kısa sürede Google Play Store‘da dibe vurdu. Sıralamada çok gerilerde görülen Allo unutuldu desek yeridir.

Genel anlamda Allo‘ya baktığımızda kullanıcıları pek etkileyemedi ve ya böyle bir uygulama hali hazırda var neden Allo‘ya geçiş yapalım dedirttiği için başarısız oldu. Google‘ın eminiz ki daha gelişmiş bir şekilde kullanıcıya pazarlar gibi bir adım atmasıyla Allo belki de iyi bir yerlere gelebilirdi. Ancak WhatsApp zirvedeki koltuğu kimseye bırakacak gibi durmuyor.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap