God of War: Ascension İnceleme | Pc Webim
Ana Sayfa » Oyun » God of War: Ascension İnceleme
Oyun

God of War: Ascension İnceleme

 2005 yılında piyasaya sürülen oyunun, kendi zamanında bu kadar tutulacağı ve geniş bir kitleye ulaşacağı hiç bilinmezdi. Eğer Yunan Mitolojisi’ne ilginiz varsa bu oyun tam sizlik diyebilirim.

Baş karakterimizin adı Kratos. Oyun bir intikam ve katliam sonucu lanetlenerek büyük bir savaşçıya dönüşen Kratos’un hikayesi. Kratos her zaman bir intikam duygusu ile yaşamaktadır. Sonunda savaş tanrısı Ares’in yanına giderek kendisini ona sunuyor. Kendi ailesini elleriyle öldüren Kratos, ailesinin külleri ile lanetlenmişti. Babası Zeus’a kendisini kanıtlamaya çalışan savaş tanrısı Ares korkunç bir şekilde Kratos tarafından öldürülmüştür; ancak bundan önce Kratos’un neden savaş tanrısı Ares’in peşine düştüğünü öğreneceğiz.

Bir ölümlünün bir tanrıyı öldürmesi ile başlayan hikaye korkunç savaşlar ile devam etmektedir.

 God of War: Ascension toplamda 30 bölüm/level yer içermektedir. Her bölümde birbirinden kötü savaşlar, yıkımlar yer almaktadır. Dünyayı yıkıma çeviren Kratos halinden memnundur.

 Kratos ailesini öldürdükten sonra lanetlendiğini ve Ares’ten nasıl nefret ettiğini öğreneceğiz.

Oyuna zor modda başlamak gibi hata etmeniz size Kratos’un en çok dayak yiyeceği zamanı gösterir. 30 bölüm boyunca bol bol savaş, kan göreceksiniz.

Yazar hakkında

Ozan Bülbül

1994 modelim, Trabzonluyum. Uzun zamandır tüketici olarak bulunduğum internet ortamında yaklaşık dört senedir bir şeyler üretip paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap