Gmail’de Bilmediğiniz 5 Özellik | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Gmail’de Bilmediğiniz 5 Özellik
İnternet

Gmail’de Bilmediğiniz 5 Özellik

Gmail, dünyanın en güçlü teknoloji araçlarından biridir ve bilmediğimiz, daha şaşırtıcı olan özellikleri de vardır. Gmail’in bazı özellikleri Ayarlar ve Sekmeler içerisinde gizlidir. Diğer özellikler ise üçüncü parti geliştiriciler tarafından inşa edilmiştir.

Bu yazımızda sizlere gmail’i özelleştirmek için bazı yollardan bahsedeceğiz.

1- Mailleri erteleyin

Mail geldi ve okumaya zamanınız yok mu ? gelen maili unutmamak için ilerki bir tarihe erteleyerek mailin tekrar gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliği Gmail Snooze isimli chrome eklentisi sayesinde kullanabilirsiniz.

2- Gönderdiğiniz mail okunmuş mu ?

Sizde illaki, “Maili okumamışım” gibi bahanelerle karşılaşmışsınızdır. Bunun doğru olup olmadığını öğrenmek için çok güzel bir uygulama mevcut. Uygulama size mail’in okunup okunmadığı bilgisini vermektedir.  Intelliverse Email Tracker isimli chrome eklentisi sayesinde bu mümkün.

3- Gönderdiğiniz Mail’i Geri Alın!

Bir mail gönderdiniz ve gönderdiğiniz bu mail’den pişman mı oldunuz ? gönderdiğiniz maili geri mi çekmek istiyorsunuz ? Dmail kendini imha eden bir chrome eklentisi yayınladı ve bu eklenti sayesinde gönderilen mail kendini imha edebiliyor.

4- Çevrimdışı Çalışma

Gmail Offline eklentisi sayesinde çevrimdışı ve internet bağlantısı olmadan metin okuyup yazma özelliklerine sahip olabilirsiniz.

5- Default Text Styling Özelliği

Bu özellik sayesinde Gmail hesabını daha renkli bir hale getirebilirsiniz. Yazı fontlarıyla oynayabilir ve daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap