Gizli Numaradan Arama | Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Gizli Numaradan Arama
Tanıtım Yazısı

Gizli Numaradan Arama

Bazı durumlarda telefon araması yaptığınız kişinin numaranızı görmesini istemezsiniz. Bunun nedeni aslında mecbur kaldığınız için o kişiyi aramış olmanızdır. Böyle zamanlarda gizli numaradan arama sorununuzu çözecek en iyi yoldur.

Nasıl Gizli Numaradan Aranır?

Telefonunuzun numarasının görünmemesi için gizli numara yöntemini kullanmak istediğinizde bir kaç yoldan yararlanabilirsiniz. Bu yollar telefon üreticilerinin ve operatörlerin kullanıcıların gizlilik hakkına saygı duymalarından dolayı eklenmiştir. İlk olarak hat sahibi olmanızın verdiği operatör özelliklerinden yararlanarak bunu deneyebilirsiniz.

Bunun için hangi hattı kullanırsanız kullanın ortak olarak belirlenmiş bir numara gizleme kısa yolu bulunur. Bunu yapmanız durumunda başka herhangi bir telefon özelliğine ihtiyaç bile duymadan telefon numaranızı gizlemiş olursunuz. Arama yaptığınızda ise aradığınız kişinin telefon numarası kısmında özel numara veya numara bilinmiyor yazacaktır. Arama yapmadan önce #31# tuşlamalısınız.

Ardından arayacağınız telefon numarasını da girdikten sonra telefonun arama sekmesine tıklayabilirsiniz. Telefonunuz sadece bir anlık ve bu aramanın gerçekleşmesi sırasında gizli numara özelliğini kullanmış olacaktır. Ayrıca unutulmaması gereken konu yeniden arama yapmak istediğinizde ve her seferinde aynı işlemi tekrarlamanız gerektiğidir.

Telefon Ayarları İle Numara Gizleme

Bir başka gizli numara arama seçeneği için ise yapılması gereken telefon özelliğinizi kullanmaktır. Hemen hemen her telefon modelinde bulunan bir özellik olduğundan ayarlar sekmesini kontrol etmek özelliğin tanımlı olup olmadığını anlamak için fazlasıyla yeterli olacaktır. Ayarlar sekmesine gelindiğinde telefon ayarlarına ait olan kısma gelmeniz gerekir. Buradan da ayrı bir menü olması durumunda arama ayarlarına dokunmalısınız.

Burada menünün alt kısmında numaramı göster şeklinde bir yazı ile karşılaşabilirsiniz. Bu özelliğin aktif olması halinde numaranız görünürken, kapalı olması halinde telefon numaranız görünmeyecektir. Bu menüden gizli numara yaptıktan sonra telefon numaranızın özellik devre dışı kalıncaya kadar gizlendiğini unutmamalısınız.

Gizli Numaradan Arayamamak

Bazı kişiler bu yolları uygulamış olmalarına rağmen yine de karşı tarafı arayamadıklarını söyleyebilirler. Bunun nedeni artık üretilen akıllı telefonların kullanılmaya başlanır başlanmaz özel numaraları direkt engelleme özelliğinin aktif olmasıdır. Bu özelliğin açık olduğu telefonda aramanız otomatik olarak engellenecektir.

Detaylı bilgi için tıklayın;

https://www.teknocard.com/gizli-numaradan-arama-nasil-yapilir/

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap