Gelecekte Google SEO Algoritması Nasıl Olacak? | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Gelecekte Google SEO Algoritması Nasıl Olacak?
Genel

Gelecekte Google SEO Algoritması Nasıl Olacak?

SEO çalışmalarında başarılı olabilmenin önemli hususlarından birisi de SEO uzmanının sezgilerinin güçlü olmasıdır. Google’ın yapacağı hamlelerin önceden tahmin edilmesi SEO çalışmalarında uzun süre başarılı olunmasını sağlamaktadır. Google, sürekli olarak kendisini geliştiren bir arama motorudur. Kullanıcılarının alaka düzeyi yüksek olan içeriklere ulaşabilmesi için yıl içerisinde çok sayıda güncelleme yapmaktadır. Şimdi sizlere gelecekte Google SEO algoritması nasıl olacak hususundaki öngörülerimi sunmak istiyorum.

Kullanıcı deneyimi yüksek, sorulan sorulara hızlı bir şekilde cevap verecek nitelikte tasarlanmış ve makale girişi yapılmış web siteler arama sonuçlarında daha iyi sıralamalar alacaktır. Birden fazla kategoride yayın yapacak olan web sitelerin sonunun geleceğini düşünüyorum. Sadece bir alanda yayın yapan, o alanda uzmanlık düzeyinde bilgiler veren web siteler kesinlikle arama sonuçlarında daha iyi sıralamalar alacaktır.

Gelecekte SEO Algoritması Neleri Kapsayacak

Günümüzde SEO çalışmalarında bir kısır döngünün oluşmasına neden olan durum şüphesiz link almak ve link vermektir. Gelecekte Google SEO algoritması içerisinde backlinklerin bir etkisinin olmayacağını düşünüyorum. Backlinler yerine web sitenin içeriğinin ve sahip olunan marka adının geri dönüşler konusunda etkili olacağı inancındayım.

Web sitenin mimari yapısı her zaman olduğu gibi ön planda olacak. Yapılan SEO çalışmaları kesinlikle kullanıcı odaklı hale gelecek. Sadece makale yayınlamak için içerik oluşturan web sitelerin tarih olacağını düşünüyorum. Bunun yerine belirli zaman aralıklarında yayın yapan, içerikleri doyurucu ve kullanıcı deneyimi yüksek olan web siteler ön plana çıkacaktır.

Google rankbrain algoritması kendisini daha da geliştirecektir. Artık yazılanları okuyup ne anlama geldiğini daha iyi anlayacak ve bu doğrultuda ilgili içeriklere sıralama verecektir.

Google Rekabet Boyutunu Arttıracak

Her gün açılan çok sayıda web site olmasından dolayı Google ilerleyen dönemlerde yayıncılar arasındaki rekabeti arttıracaktır. Düne kadar içeriğin her şeyden önemli olduğu dönem de son bulacak. İçeriğe ek olarak web site tasarımı, web site alt yapısı ve kullanıcı dostu hiyerarşi ön plana çıkacak.

Gelecekte meydana gelecek olan Google algoritma değişikliklerinden zarar görmemek için bir uzmanla çalışmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda sizlere profesyonel ekibiyle destek veren www.seosefi.com ekibini tavsiye ederiz.

SEO kavramıyla yeni karşılaşan kişiler kendilerini ileride nelerin beklediğini öğrenmek için SEO nedir makalesini inceleyebilir.

Google Aramalarında Köklü Değişiklikler Olacak

Google özellikle rankbrain algoritmasını geliştirmeye odaklanacaktır. İlerleyen dönemlerde yapılacak olan mobil uygulamalar sayesinde Google sistemi tüm hoşlandığımız şeyleri kaydedecek ve bizlere bu doğrultuda bilgi verecektir.

İlerleyen zaman içerisinde Google kesinlikle insanlara asistanlık görevi yapacaktır. Sesli olarak sorulan sorulara kısa süre içerisinde sesli bir şekilde cevap vererek bilginin akıcı bir şekilde aktarılmasını sağlayacaktır.

İlerleyen yıllarda bizleri SEO alanında köklü değişiklikler beklemektedir. Site içi çalışmalarda tutun da site dışı çalışmalara kadar birçok konuda dikkatli olunması ve emin adımlarla ilerlenmesi kesinlikle zarar görmemek adına önemlidir. Yapılan algoritma değişiklikleri hakkında Google blogları bilgiler veriyor. Sizler bu blogları takip ederek web sitelerinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Bu konuda uzman değilseniz hata yapma olasılığınızı ortadan kaldırmak için bir uzmanla çalışmanızı tavsiye ederiz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

1 yorum

  • gelecekte evet seo çok zorlaşacağa benziyor, benimde sürekli takip ettiğim bir seo sitesi bilgilerine güvendiğim insanlar. ben şimdiden sitelerim için sesli aramaya yöneldim diyebilirim.