Galaxy Note 7 Kullananların GSM Bağlantısı Kesilecek! | Pc Webim
Ana Sayfa » MobilTeknoloji » Galaxy Note 7 Kullananların GSM Bağlantısı Kesilecek!
Mobil Teknoloji

Galaxy Note 7 Kullananların GSM Bağlantısı Kesilecek!

Samsung, hâlâ daha Galaxy Note 7 telefonlarını iade etmeyenler için yeni bir yöntem deneyecek. Firma, GSM operatörleriyle anlaşarak Note 7 telefonlarının bağlantısının kesilmesini talep edecek. 

Batarya sıkıntısından dolayı oldukça sorun yaratan Galaxy Note 7’nin Samsung’a çektirdiği eziyet bitmek bilmiyor. Söz konusu cihazları toplatmaya devam eden Samsung, cihazı geri iade etmeyen kullanıcıları geri iade etmeye teşvik amacıyla GSM operatörleriyle anlaşmaya gidecek. GSM operatörleriyle anlaşarak Note 7 cihazlarının bağlantısını kesmeyi planlayan Samsung, böylece piyasada kalmış olan Note 7’lerin de herhangi bir sorun teşkil etmesinin önüne geçmeyi hedefliyor.

18 Kasım tarihinde Yeni Zelanda üzerinde başlanacak olan uygulamanın kısa süre sonra diğer ülkelere de yayılacağını açıklayan Samsung, geri iade edilen cihazların güvenli bir şekilde imha edileceğini belirtti.

Yazar hakkında

Ozan Bülbül

1994 modelim, Trabzonluyum. Uzun zamandır tüketici olarak bulunduğum internet ortamında yaklaşık dört senedir bir şeyler üretip paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap