Galaxy Note 7, iPhone 6S Kadar Hızlı Değil | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Galaxy Note 7, iPhone 6S Kadar Hızlı Değil
Teknoloji

Galaxy Note 7, iPhone 6S Kadar Hızlı Değil

Samsung’un geliştirilmiş teknolojisi iOS’i yinede geçmeyi başaramadı. Note 7 ve iPhone 6S kıyaslandığında ve test sonuçlarına bakıldığında Note 7 geride kalıyor.

Samsung’un geliştirilmiş teknolojisi iOS’i yinede geçmeyi başaramadı. Note 7 ve iPhone 6S kıyaslandığında ve test sonuçlarına bakıldığında Note 7 geride kalıyor.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesinden bu yana hep bir soru aklımızda bulunuyordu. iOS mi yoksa Android mi diye kendimize hep sorduk ve sormaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra Android’in özgürlüğünden hep bahsederken şuan gün geçtikçe özgürlük kısıtlanıyor gibi. iOS çok hızlı kasmıyor, donmuyor ve sorun çıkarmıyor derken Android iOS’a yetişiyor.

Ancak her ne kadar gelişim gösterse bile Android’in özelleştirilmesi ile beraber ne yazıkki iOS kadar hızlı olamıyor. Ancak özelleştirme konusunda halen Android galip diyebiliriz. Peki Samsung’un büyük ilgi gören cihazı Note 7i iPhone 6S kadar performanslı mı?

PhoneBuff isimli YouTube kanalının yaptığı canlı bir test ile Note 7 test edilirken ne kadar hızlı olursa olsun iPhone 6S kadar hızlı olmadığı bir diğer adıyla stabilite olmadığı görüldü. Bu test anlık olduğu için farklılık gösterebilir ancak yinede iOS kadar stabilite olacağını sanmıyorum.

Bilinen birşey var şuan her platformdaki cihaz üreticileri iPhone’u geçmeye çalışıyor ancak bir türlü başarılı olunamıyor. Ne kadar ek özellik ve yenilik gelirse gelsin iPhone daha doğrusu Apple ürünleri stabilite olarak zirvede yerini almaya devam ediyor.

Hız testi videosunu aşağıda görebilirsiniz:

 

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap