Fotoğraf Devi Kodak Telefon Dünyasına Adım Attı! | Pc Webim
Ana Sayfa » MobilTeknoloji » Fotoğraf Devi Kodak Telefon Dünyasına Adım Attı!
Mobil Teknoloji

Fotoğraf Devi Kodak Telefon Dünyasına Adım Attı!

Dünyaca ünlü fotoğraf devi Kodak‘ın uzun süredir beklenen telefonu Kodak Ektra resmi olarak tanıtıldı.

Fotoğraf devinin telefon dünyasına adım atacağı uzun zamandır konuşulan bir konuydu ve hiçbir zaman resmi olarak kabul edilmemişti, ancak bugün itibarıyla Kodak, yeni telefonunu resmi olarak tanıtmış oldu. Kodak Ektra adı verilen telefonun tahmin edeceğiniz üzere çekiminden dizaynına fotoğraf üzerine olan özellikleri ince elenip sık dokunmuş.

1940’lı yıllarda çıkarmış olduğu Ektra fotoğraf makinesinden ilham alarak tasarladığı telefonun ana kamerası 21 MP ve f2.0 diyagramlı lense sahip. Otomatik odaklama özelliği bulunan ve 4K video kaydı tanıyan cihazın ön kamerası da 13 MP.

Kameralarının özenle hazırlanması bir yana cihazın teknik özellikleri de oldukça göze çarpıyor. 5 inç büyüklüğünde HD ekrana sahip olan cihaz Android 6.0 ile çalışıyor ve 10 çekirdekli bir işlemciye sahip. 3000 mAh bataryadan güç alan telefonun 3 GB RAM‘i bulunuyor ve 32 GB depolama hafızası mevcut.

Aralık ayında satışa sunulacak olan Kodak Ektra, 550 dolar civarında bir satış fiyatına sahip olacak. Cihazın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz netleşmiş değil.

Yazar hakkında

Ozan Bülbül

1994 modelim, Trabzonluyum. Uzun zamandır tüketici olarak bulunduğum internet ortamında yaklaşık dört senedir bir şeyler üretip paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap