X
    Kategoriler: Hata Çözümleri

Firefox “Bu Bağlantı Güvenilir Değil” Hatası Çözümü

Mozilla Firefox tarayıcısı ile herhangi bir web sitesine girmeye çalıştığınızda bazen “Bu Bağlantı Güvenilir Değil” veya İngilizce olarak “Your connection is not secure” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorundan nasıl kurtulacağınızı ise  aşağıda anlattım.

Nasıl Yapılır ?

Bir çok kullanıcı “Bu Bağlantı Güvenilir Değil” hatası ile karşılaşıyor ve hatanın çözümü ile ilgili olan yöntemlerin çoğu işe yaramıyor. Ben de aynı şekilde bu hata ile karşılaştım ve bir çok yöntem denedim. Sorunumu çözen şey ise bilgisayarın tarih ve saatini doğru ayarlamak oldu.

Sizi bu hatadan kurtaracak en basit ve etkili yöntem bilgisayarın tarih ve saatini doğru bir şekilde ayarlamak olacaktır.

Tarih ve saati doğru bir şekilde ayarlayınca hata almaya devam ediyorsanız bilgisayarınızda bulunan antivirüs programı hatayı almanıza sebep oluyor olabilir. Antivirüs programınızı devre dışı bırakıp girmeyi deneyin.

Sorun hala çözülmediyse yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Emirhan BÜLBÜL :Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.