Faydalı Chrome Kısayol Tuşları | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Faydalı Chrome Kısayol Tuşları
İnternet

Faydalı Chrome Kısayol Tuşları

Google Chrome

Bu yazımızda sizlere Chrome’da kullanabileceğiniz hayat kurtaran, işinizi bir misli kolaylaştıran kısayol tuşlarından bahsedeceğiz. Bu kısayol tuşları sayesinde daha hızlı gezinti yapabileceksiniz.

Ctrl + Shift + T: Hepimizin henüz işimiz bitmemişken sekmeyi yanlışlıkla kapattığımız zamanlar olmuştur. Kapanan sekmeyi açmak için de çoğumuz Geçmiş’e giriyordur. Bu kısayol tuşu sayesinde kapattığınız sekmeyi açabilirsiniz. Tuşlara basmaya devam ederseniz kapanmış sekmeleriniz açılmaya başlar.

Ctrl + 1, +2,+3 :  Sekmeler arasında geçiş yapmak için fare kullanmaya gerek yok. Ctrl tuşuna bastıktan sonra istediğiniz bir rakama basarsanız örneğin; Ctrl + 3 yaparsanız 3. sekmeye gidersiniz.

Ctrl + Enter: İnternette dolaşırken adres çubuğuna gitmek istediğiniz sitenin adresini yazdığınızda örneğin, www.pcwebim.com yazdığınızda www ve .com’u koymanız gerekiyor yoksa siteye giremiyorsunuz. İşte bu tuş kombinasyonu sayesinde sadece pcwebim yazıp Ctrl + Enter yaparsanız www ve .com kendiliğinden gelecektir.

Alt + Enter: Mevcut sekmede adresi yazdıktan sonra bu tuş kombinasyonunu uygularsanız site yeni sekmede açılır.

Bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sonraki yazıda görüşmek üzere. Takipte kalın 😉

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap