Fatih Wi-Fi Ağına Nasıl Bağlanabilirim ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Fatih Wi-Fi Ağına Nasıl Bağlanabilirim ?
Tanıtım Yazısı

Fatih Wi-Fi Ağına Nasıl Bağlanabilirim ?

Milli Eğitim Bakanlığı stratejileri içerisinde yer alan her okulun internet omurgasına bağlı olması ve daha çok öğrencinin sürekli internetten istifade edebilmesinin sağlanması, Fatih eğitim projesi bileşenleri içerisinde yer alıyor. Okulların kablolu ve kablosuz internet ağları ile donatılması ve öğrencilerin, bu ağlar üzerinden işlem yapabilmesi mümkün. Ama elbette hotspot standartlarındaki bu sisteme giriş yapabilmek için elbette fatih şifresi gerekiyor. Pekiyi bu şifre nedir? Sistem nasıl çalışır? Şifre nereden ve nasıl alınır? Aslında tüm bu sorularınıza daha detaylı cevap bulabileceğiniz bir sayfa mevcut, Bordo Klavyeli sitesinden konu hakkında detaylı bilgi de edinebiliyorsunuz.

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerimize ve eğitimcilerimize çokça olanak tanımaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve çeşitlenmesiyle birlikte özellikle akıllı tahtalar, tabletler ve online eğitim ögelerini çokça duymaktayız. Eğitimcilerimiz için büyük kolaylıklar sağlayan bu proje sayesinde sınıflarda sunumlar, filmler, dersler ve quizler eskiye nazaran çok daha rahat izlenebilmekte, derslerin verimli geçmesi sağlanabilmektedir. Bunu etkin kullanmak eğitimi verimli kıldığı gibi gelecek nesillerimizi ve aynı zamanda eğitimcilerimizi de teknolojiyle haşır neşir yapacak, ülkemizi bu sayede ileriye taşıyacaktır. FATİH projesi bazında gerçekleştirilmiş bu durum eğitim kalitemizi arttırdığına hiç şüphe yoktur. Bazı öğrencilerimiz ise sınıflarında bulunan wi-fi ağlarına nasıl bağlanacaklarını merak etmektedirler. Bundan ötürü fatih şifre arama derdine düşmüşlerdir. Bu yazımızda sizlere nasıl bağlanabileceğinize dair birkaç yol göstermeye çalışacağız.

FATİH WI-FI AĞINA NASIL BAĞLANABİLİRİM?

Bu soru pek çok öğrencimizin aklında dolanmaktadır. Bunun için kullanıcı sertifikalarının cihaza indirilmiş olması gerekmektedir. Bu sertifikalar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kendi sitesinde ücretsiz olarak halka sunulmuştur. Bağlanmak istediğimiz takdirde bize bir şifre sorulacaktır, şifre için: F@M2015i#Eb23 yazabiliriz.

Bu şifreyi girerken büyük küçük harflere dikkat etmemiz, karakterleri eksiksiz bir şekilde girmemiz gerekmektedir. Bir türlü giremiyorsanız yazdığınız Fatih Şifresine göz atmanızda fayda görüyoruz, bir karakteri, rakamı veya harfi yanlış bir şekilde sisteme yazmış olma durumunuz olabilir. Kullanıcı adı istediği zaman ise sisteme: F@TİH yazmamız yeterli olacaktır. Eğer her istenilen bilgiyi doğru girdiğimiz halde bağlantı elde edemiyorsak FATİH PROJESİ bazında yetkililerden destek almamız gerekmektedir.

Kullanabileceğimiz FATİH ŞİFRESİ alttakilerden birisi olabilir. İlk şifremiz en güncel olanıdır, diğer şifrelerin geçerli sayılmaması durumunda önceliğiniz onu girmek olabilir.

  • Yeni Şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56
  • F@M2015i#Eb23TC
  • f1@2t34ih5
  • Fatih.1234
  • verdijm@n1453
  • T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
  • 34i3s0t00
  • {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap