Facebook Messenger'a Yeni Güncelleme! | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Facebook Messenger’a Yeni Güncelleme!
Genel

Facebook Messenger’a Yeni Güncelleme!

Facebook, Messenger platformuna son dönemlerde çok fazla güncelleme gelirken bir yeni güncelleme daha geldi.

Facebook, Messenger platformuna son dönemlerde çok fazla güncelleme gelirken bir yeni güncelleme daha geldi.

Facebook, gerçekleştirdiği projeler ile bir çok güncelleme sunarak görünürken, gündemdeki yerini kaybetmemek adına çok sık şekilde güncelleme sunmakta. Bu şekilde hem güvenlik hemde iyileştirme çalışmalarına her daim devam eden Facebook, son dönemlerde popüler olan şifreleme sistemine geçiş yapıyor.

facebook-facebook-messenger

Yeni gelen güncelleme daha öncede alışık olduğumuz WhatsApp ile karşımıza gelmişti. Uçtan uca şifreleme sistemi WhatsApp konuşmalarınızın 3. kişilerin eline geçmesi halinde şifreli olduğundan okunamamasını sağlıyordu. Bu özellik ile beraber kötü amaçlı uygulamalar pasif hale gelmişti.

facebook

Ayrıca bu güncelleme ile beraber süreli mesaj ile birlikte dikkatleri çekerken Line benzeri uygulamalarda bu özelliklerin önceden olması tepki getirdi. Her ne kadar geç kalınmış özellikleri getirse bile Facebook, sistemi bu şekilde tutması gayet uygun görülüyor. 5 saniyeden 1 güne kadar uzanan bu süreli mesaj daha sonra silinmekte. Bu şekilde ekran kilit sırasındayken  ”Biri sana mesaj gönderdi.” yazısı çıkıyor.

3

Facebook bakalım ilerleyen  zamanlarda başka hangi özellikleri getirecek merak konusu. Messenger’ın güncel halini indirmek için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap