Facebook Messenger'a Veri Tasarrufu Modu Geliyor! | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Facebook Messenger’a Veri Tasarrufu Modu Geliyor!
Genel

Facebook Messenger’a Veri Tasarrufu Modu Geliyor!

Güncellemeler ile birlikte artık bütün ihtiyaçlarımızı neredeyse karşılayan Facebook Messenger, bu özellikler ile beraber oldukça yoğun veri transferi oluşturuyor. Veri tasarrufu özelliği ile bu trafiği azaltmak isteyen Facebook bir güncelleme daha sunacak.

Güncellemeler ile birlikte artık bütün ihtiyaçlarımızı neredeyse karşılayan Facebook Messenger, bu özellikler ile beraber oldukça yoğun veri transferi oluşturuyor. Veri tasarrufu özelliği ile bu trafiği azaltmak isteyen Facebook bir güncelleme daha sunacak.

Facebook Messenger’a gelen son güncellemeler ile birlikte artık oldukça fazla servislerin bir arada çalışması ile çok fazla veri kullanımı gerçekleşiyor.

Facebook Messenger genel anlamda mesajlaşma amacı ile kullanıldığında pek bir veri akışı olmuyor. Ancak video ve fotoğraf gönderildiğinde yoğun bir trafik gerçekleşiyor. Bu kadar büyük bir transferler kullanıcıları etkilediği için veri tasarrufu modu hayat kurtarmakta.

fb

Wi-Fi ağına bağlanıldığında devre dışı kalıyor!

Tam bu sıkıntılardan bahsederken beta  kullanıcılar için gelen güncellemede ayarlar bölümünden veri tasarrufu modu açılıyor ve fotoğraflar ile videoların otomatik olarak indirilmesi engelleniyor.

Ancak Wi-Fi ağına bağlandığınızda veri tasarrufu otomatik bir şekilde devre dışı bırakılıyor. Böylece eskisi gibi otomatik bir şekilde indirimler gerçekleşmiş oluyor.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap