Facebook Kullanıcı Sayısını 1.8 Milyara Çıkardı! | Pc Webim
Ana Sayfa » MobilTeknoloji » Facebook Kullanıcı Sayısını 1.8 Milyara Çıkardı!
Mobil Teknoloji

Facebook Kullanıcı Sayısını 1.8 Milyara Çıkardı!

Sosyal medya devi Facebook, 2016 yılının üçüncü çeyrek raporlarını açıkladı. Açıklanan raporlara göre şirketin günlük aktif kullanıcı sayısı 51 milyon artarak 1.8 milyara çıktı.

Yıllık olarak değerlendirildiğinde günlük aktif kullanıcı sayısını yüzde 17, aylık aktif kullanıcı sayısını ise yüzde 16 arttıran Facebook, mobil aylık aktif kullanıcı sayısını yüzde 20, günlük aktif kullanıcı sayısını da yüzde 22 arttırdı.

30 Eylül 2016 tarihi itibarıyla 1 milyar 788 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunan Facebook, bu kullanıcılarının 1 milyar 658 milyonunu mobilden sağladı. Yani Facebook kullanıcılarının yüzde 93’ü siteyi mobil cihazlar üzerinden kullandı. Facebook’u sadece mobil cihazları üzerinden kullananların sayısı ise Facebook tarihinde ilk kez 1 milyarın üzerine çıkarak 1 milyar 55 milyon oldu.

facebook-mobil-kullanici-sayisi

facebook-kullanici-sayisi

2016 yılının üçüncü çeyreğinde 7 milyar dolar gelir elde eden Facebook’un kullanıcı başına geliri ise ilk defa 4 doları aştı. Bu yılın üçüncü çeyreğinde Facebook’un net kârı bir önceki yıla göre yüzde 165 artışla 2.4 milyar dolar seviyesine çıktı.

Yazar hakkında

Ozan Bülbül

1994 modelim, Trabzonluyum. Uzun zamandır tüketici olarak bulunduğum internet ortamında yaklaşık dört senedir bir şeyler üretip paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap