Facebook ABD'de ücretsiz internet sunacak! | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Facebook ABD’de ücretsiz internet sunacak!
Genel

Facebook ABD’de ücretsiz internet sunacak!

Facebook 2014 yılında başlatmış olduğu ücretsiz internet hizmetini daha kapsamlı bir hale getirdi. Son gelişmeleri haberimizde.

Facebook 2014 yılında başlatmış  olduğu ücretsiz internet hizmetini daha kapsamlı bir hale getirdi. Son gelişmeleri haberimizde.

Ücretsiz bir internet sunmak adına Google ve Facebook şu ana kadar pek çok farklı proje geliştirmek için çalışmaları sürdürdüler. 2014 yılında Facebook bir çok farklı ülkede bu projeyi hayata geçirmişti.

36 Ülkeye Hizmet Veriyor

Facebook bütün dünya genelinde 36 farklı ülkeye şuan bu hizmeti sunarken, özellikle internet erişiminin oldukça kısıtlı olduğu  bölgelere ücretsiz bir şekilde internet imkanı sunulmuş oldu. Asya, Afrika ve Güney Amerika gibi bir çok ülkede uygulanmış olan internet hizmetinin şimdi de ABD‘de uygulanması bekleniliyor.

facebook-31-600x330

Görüşmeler Yapıldı Bile

Konu hakkında öğrendiğimiz kadarıyla Facebook yönetimi ABD hükümeti ile bir çok görüşme yaptıkları ve olumlu sonuçların gelmesi ile projenin ABD’de uygulanması bekleniliyor. Özellikle ABD’nin bir çok kırsal kesimlerinde ücretsiz internetin olması çok önemli bir konu.Bedel ödemeden internete sahip olacak kullanıcılar bu hizmeti sınırsız bir şekilde kullanabilecekler.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap