En Gizemli 5 İnternet Sitesi | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » En Gizemli 5 İnternet Sitesi
İnternet

En Gizemli 5 İnternet Sitesi

İnternet çok büyük bir ağ ve bu ağ içerisinde gizemini koruyan web siteleri var. Ne için veya ne amaçla kuruldukları bilinmeyen bu web siteleri gizemlerini her geçen gün koruyor. Bu yazımda, 5 ilginç web sitesi hakkında bulmuş olduğum bilgileri sizlere paylaşacağım.

5- 973-eht-namuh-973.com

Siteye giriş yaptığınız sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor. “A Maze In” yazısına tıklayarak siteye giriş yapıyorsunuz. Sitede şifrelenmiş mesajların olduğu ve sitenin bir illuminati örgütüne ait olduğu düşünülmekte. Gizemini koruyor…

973-eht-namuh

4- truthism.com

Piramitler, uzaylılar, insan genetiği hiç bir yerde bulamayacağınız bilgilerin yer aldığı bu web sitesi, kim tarafından ne için kurulmuş tam olarak bilinmiyor.

Web sitesinde yer alan bir bilgiyi sizlere paylaşmak istiyorum.

“Güneş yuvarlak değil, küp şeklinde. Yüksek hızla döndüğü için yuvarlak gözüküyor. Tüm yıldızlar küp şeklinde.  “

Bu web sitesine göre evren aşağıdaki gibi.

Bu şekilde tuhaf bilgilerin yer aldığı web sitesi aşağıdaki gibi gözüküyor.

truthism

3- anomalies-unlimited.com

Baştan uyaralım bu web sitesine 18 yaşında küçüklerin girmesi sakıncalı olabilir. Web sitesinde Ölüm , arkeolojik kazılar, bilim ve bir çok alanda daha önce hiç bir yerde görmediğiniz bilgiler bulunuyor. Kim tarafından kurulduğu bilinmiyor.

anomalies

2- wwwwwwwww.jodi.org

Bence sitenin en büyük gizemi www kısmının 9 tane olması. Normal web sitelerinde 3 tane varken bu sitede 9 tane var. Site aşırı derecede göz yoran bir tasarıma sahip.

Sitenin amacı sanatı internete taşımak denebilir. Artistik çalışmaların bulunduğu sitenin temelleri 1993’te Joan Heemskerk ve Dirk Paesmans tarafından atılıyor. Buna medya sanatının ilk temelleri de deniyor. Site bazı bilgisayarlarda tarayıcının durmasına neden oluyor.

Site’ye girince sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor.

jodi

1- Webdriver Torso

2013 yılında kurulan 80 bin abonesi olan enteresan bir youtube kanalı. Tüm dünya basınında yerini almış gizemi google mühendisleri tarafından da çözülemeyen videoların bulunduğu ilginç bir kanal.

Her 10 dakikada bir yeni videonun eklendiği kanalda Kırmızı ve Mavi renklerin bulunduğu şekiller yer alıyor. Kimilerine göre bu şekiller şifrelenmiş mesajlar içeriyor. Kimilerine göre de renkleri yüzünden Fransız reklamı.

WebdriverTorso

Ayrıca Youtube ve Google webdrive torso aramalarına özel tasarım da oluşturmuş durumda.

webdrive torso google

webdrive torso youtube

Bu kanal şuan internet aleminin en büyük gizemi. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

1 yorum

  • Gizemli ancak çokta merak ettiriyor. Acaba anlamları ne ne yapılmaya çalışılıyor.