EG Bilişim ile Google reklamlarınız daha efektif | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » EG Bilişim ile Google reklamlarınız daha efektif
İnternet

EG Bilişim ile Google reklamlarınız daha efektif

Google Adwords ile yapılan reklam için hesap bütçenizi kendiniz belirleyebilir ve günlük olarak zaman dilimlerine bölebilirsiniz. Burada önemli olan reklam vermeden önce bir hedef ve strateji belirlemek olmalıdır. Çünkü önceden belirlenen hedefler doğrultusunda bütçenizi de belirleyebilirsiniz. EG Bilişim ile Google reklamlarınız daha efektif olmaktadır.
Reklamlarınızın daha efektif olabilmesi için doğru anahtar kelimeleri seçmek gerekir. Bunun içinde en etkili yol anahtar kelimelerinizi reklam metinleri içerisinde kullanmak gerekir. Ancak tek bir kampanya ile tek bir reklam grubu içerisine birkaç reklam ekleyerek anahtar kelimeleri reklam metinlerine sığdırmak mümkün değildir. Bu yüzden sadece birisi ile ilgili olan kelimeleri tek bir reklam grubunda toplamak daha iyi olacaktır. Böylece reklamlarınız size özel olacak ve kullanıcılar tarafından tıklanma olasılığı artacaktır. Kısacası müşterilere yapacağınız her teklif için ayrı reklam oluşturmanız daha iyi olacaktır.
Reklamlarınızın tıklanma oranlarının artmasını istiyorsanız, kullanıcının aradığı konumda olmanız gerekmektedir. Reklamlarınızı tıklama başına maliyet ile de yayınlayabilirsiniz. Fakat bu durumda konumuzun alt kısımlarda yer almanıza neden olur. Tıklama oranlarının düşük olmasını istemiyorsanız kullanıcıların aradığı sorgularda üst konumda olmaya çalışmalısınız. Tıklama başına maliyet teklifini artırarak reklamlarınızın üst konumda gösterilmesini ve tıklanma oranınızı arttırmanızı sağlayabilirsiniz. Adwords da reklam başlığını en fazla 25 karakter ile sınırlı olduğundan başlığınızı kısa tutunuz. Reklam uzantıları ekleyerek kullanıcıları aradıkları farklı sayfalara yönlendirebilirsiniz. Reklamlarınızda görsellere yer vererek daha etkileyici bir reklam olmasını sağlayabilirsiniz. Site bağlantısı ekleyerek reklamlarınızın daha fazla dikkat çekmesi sizin açınızdan daha iyi sonuçlar verecektir.
Reklam metinlerini hazırlarken her kullanıcının dikkatini çekemeyebilirsiniz. Bu yüzden farklı reklam metinleri oluşturmak daha fazla kullanıcının dikkatini çekmek demektir. Bu durumda tıklanma oranları tüm bunlara paralel olarak yükselecektir. Bu noktada devreye Eg Bilişim Google Reklam ajansı devreye giriyor. Sizler için bütün işlemleri çözüp, en düşük maliyete güzel bir konum elde etmenizi sağlıyorlar.
EG Bilişim, şirketlerin ve bireylerin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik kararların verilmesinde ve uygulanmasında danışmanlık yapan, hem teknolojik hem de web çözümler getiren reklam, yazılım ve bir internet şirketidir. Reklamlarınızın tıklanma oranlarının artması ve daha fazla müşteriye ulaşma imkanının sağlanabilmesi için EG Bilişim ile reklamlarınız daha efektif olacaktır.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap