E-Posta Nasıl Korunur | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » E-Posta Nasıl Korunur ?
Bilgisayar

E-Posta Nasıl Korunur ?

E-Posta Nasıl Korunur?

Günümüzde artık bilgisayar teknolojisinin ilerlemesiyle beraber internet sektörüde hızla ilerlemektedir. İnternet sektörü ilerledikçe günden güne e-postalara duyulan ihtiyaç artmaktadır. Oyun oynarken, bir siteye üye olurken, önemli bir işimiz olduğunda yada en önemlisi internet üzerinden alışveriş yaparken yada buna benzer internet üzerinden banka bilgilerini yazdığımız zaman e-posta çok önemlidir çünki bilgiler daha sonra e-postamıza gönderilir. Peki e-posta ne kadar güvenilirdir yada nasıl e-postamızı illegal güçlerin elinden kurtarabiliriz. Bu makalede kullanıcılara yardımcı olmak için bu bilgiler verilecektir.

Hesaplarınızın başkasının eline geçmesini istemiyorsanız güvenlik sorunuzu dikkatlice okuyun es geçmeyin dikkatlice cevaplayın. Çünkü sizi biraz tanıyan kişi bu güvenlik sorunuzu tahmin edebilirse e-postanızı ele geçirebilir bu nedenle dikkat etmek gereklidir. Ama genellikle bu kısım çok önemsenmez hemen bir şey yazılır ve geçilir ama dikkat etmek lazım güvenlik sorusuna.

Bazende hesabınızı ele geçirmek isteyen biri size sosyal paylaşım sitelerinden arkadaşça yaklaşır sizden bazı gerekli bilgileri alır ve sonra e-postanızı ele geçirebilir bu neden le dikkat etmek gerekir.

Son ve en önemlisi ise virüslerdir. Bilgisayarınıza gönderilen virüsle bütün bilgileriniz karşı tarafın eline geçer ve herşeyiniz alt üst olur. Bu virüslerde genellikle e-postanıza gelen reklamlardan gelebilir bu reklama tıklatın şu kadar para kazanın, tatil kazanın gibi reklamlara dikkat etmek gerekir. Bu nedenle sağlam ve kaliteli bir antivirüs programınızın olması gerekir ve bununda sıkça güncellenmesi gerekir.

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap