E-İMZA NIN GELİŞİM SÜRECİ | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » E-İMZA NIN GELİŞİM SÜRECİ
Bilgisayar

E-İMZA NIN GELİŞİM SÜRECİ

E-İMZA NIN GELe-imzaİŞİM SÜRECİ

Gelişen teknoloji ve ilerleyen İnternet sayesinde artık yaptığımız hemen hemen her şeyin satışların, alışların, yazılarımızın, İnternet bankacılığının yaptığımız sözleşmelerin ve bunun gibi birçok şeyin işlemlerinde e-imzanın rolü büyük olacaktır. Sanal alemin güvenli olduğu ortamlar sayesinde İnternet kalitesi artacak zaman kaybı azalacak, alışveriş oranları ve hacimleri artacak, masraflar düşmeye başlayacak ve bunlar gibi birçok işlem azalacak ve kolaylaşacak.

Ülkemizde E devlete geçiş süreci içinde çoğu kamu ve özel kuruluşun E-İmza ya da mobil E-İmza ya geçmesiyle birlikte E-İmzanın rolü artmakta ve alışverişlerin güvenli, kolay daha rahat bir şekilde gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Artık araba alır ya da satarken bürokratik işlemlerin E-İmza yöntemiyle yapılması Ülkemizin de hızla ilerleyen İnternet çağına yaklaşması ve E-İmzanın Ülkemizde hızla yaygınlaştığını gösterir.

Tabi bu sadece başlangıç olarak gösteriliyor çünkü artık ileride elektronik ortamlarda gerçekleşen sınav başvuruları, vergi ödemeleri, kredi ödemeleri, hastane işlemleri, oy verme işlemleri ihtimal dahilinde de olsa E-İmza ile gerçekleştirilebilecektir.

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap