E-Devlet’e Pratik Ödeme Özelliği Geliyor | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » E-Devlet’e Pratik Ödeme Özelliği Geliyor
Teknoloji

E-Devlet’e Pratik Ödeme Özelliği Geliyor

Vatandaşlar kamuya herhangi bir borç ödeme durumunda evde e-Devlet üzerinden zaman kaybetmeden anında ödeyebilecekler.

Vatandaşlar kamuya herhangi bir borç ödeme durumunda evde e-Devlet üzerinden zaman kaybetmeden anında ödeyebilecekler.

Ülkemizde vergi ödemeleri olsun veya bir çok kamu ödemeleri olsun bu ödemeleri yapmak için evden çıkıp gittiğimizde yoğunluk ve sıra beklemeden dolayı vatandaşlar zaman yetersizliğinden yakınıp duruyordu. Bu duruma bir çözüm üretmek adına e-Devlet üzerinden bireysel ve kurumsal kamuya ait ödemeler pratik ödeme sistemi ile yapılacak. Artık e-Devlet ile evden çıkmadan ödeyebileceksiniz.

Bugün resmi gazetede yer alan habere göre;vatandaşlar ve şirketler kamu tahsilatlarını e-Devlet sisteminde yapılacak yenilikle birlikte ödeyebilecek. Ayrıca dijital ödemeyle ödemenin kolaylaştırılmasının yanı sıra banka kartıkredi kartı,havaleEFT ve mobil ödeme gibi pratik ödeme yöntemleriyle ödemeler gerçekleşecek.

Resmi Gazete’de yer alması ve onaylanmasına rağmen şuan için e-Devlet üzerinden bu hizmet yayına girmiş değil. Sistemde aktif bir şekilde kullanılması en geç 2 sene süreceği yönünde. Ayrıca engelli vatandaşlarında bu sistemi rahatça kullanılması için bir kaç yenilik ve iyileştirme çalışmaları yapılacak.

e-Devlet’in böyle bir pratik ödeme sistemi getirmesi haberi ciddi anlamda vatandaşları sevindirdi. Çünkü ödemeye gidildiğinde oluşan o sıra zaman kaybı derken vatandaşlar ödeme yolundan uzaklaşmaya başlıyorlar. Artık ödeme lafı duyulunca kimsenin gidesi kalmıyor. Evde veya telefon üzerinden anında ödemeler artık gerçekleşecek olması ve engelli vatandaşlarında düşünülmesi gayet güzel karşılandı.

Devletimiz e-Devlet sistemine bu hizmeti getirmesi şimdiden büyük ilgi gördü.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap