Dünyanın En Gizemli 3 Oyunu | Pc Webim
Ana Sayfa » Oyun » Dünyanın En Gizemli 3 Oyunu
Oyun

Dünyanın En Gizemli 3 Oyunu

Dünya üzerinde bir çok gizem vardır. Bu gizemlerin bazıları çözülmüş bazıları ise halen daha çözülememiştir. Bu yazımızda anlatacağımız gizemler ise oyunlar üzerine olacak. Tarihte gizemini koruyan bazı video oyunlarını sizler için listeledik. İyi Okumalar

Yazıların daha fazla kişiye ulaşması için paylaşabilirsiniz.

3- Majora’nın Maskesi

majora

2010 yılında bir üniversite öğrencisi yaşlı bir adamdan üzerinde Majora yazılı bir oyun kaseti satın aldı. Kaset “The Legend of Zelda: Majora” isimli oyunun kopyasıydı ve kasetin içerisinde “BEN” isimli bir kayıt dosyası bulunuyordu. Öğrenci “BEN” isimli kayıt dosyasını sildi ve oyuna başladı. Her şey ondan sonra başladı. Oyun karakterleri olması gerekenden farklı yerlerdeydi, oyun karanlık bir ortamda başlıyor ve oyun karakterleri hep şu soruyu soruyordu; “Korkunç kaderle yüzleştin mi ?” Ayrıca silinen BEN isimli dosya da sürekli geri geliyordu.

Öğrenci bu durum üzerine kaseti satın aldığı yaşlı adama gitti. Adam orada yoktu ama komşusu oradaydı. Öğrenci bu durumu yaşlı adamın komşusuna sordu ve komşu BEN’in trafik kazasında ölen genç bir komşuları olduğunu söyledi.

2- Polybius

polybius

Polybius, mekanlarda oynatılan arcade tarzı bir oyundu. 1981 yılında çıkan oyun dönemine göre oldukça iyi grafiklere sahipti. İnsanlar oyunu oynamak için kuyruk oluyorlardı. Daha sonra oyunun sırrı ortaya çıktı; oyun grafikleri oyuncular üzerinde psikoaktif bir etkiyle bağımlılık yapıyordu ve oyuncuları intihara sürüklüyordu. Ayrıca oyuncularda uykusuzluk, algı bozukluğu, hareket bozuklukları gibi rahatsızlıklarda görülüyordu. Daha sonra oyun hızlı bir şekilde salonlardan kaldırıldı.

1- Berzerk

berzerk

Berzerk, çıktığı dönemde çığır açan bir nişancılık oyunuydu. Oyunda karakterimizi labirentten çıkarmaya çalışıyor bu sırada robotlarla savaşıyor ve Otto isimli gülücük şeklinde bir şeytanı yakalamaya çalışıyorduk.

Bu oyunun olayı tarihte ölüme neden olan ilk oyun olmasıydı. Oyunda yüksek skor yapan 19 yaşındaki Jeff kalp krizi geçirerek 1981’de hayatını kaybetti.

Oyunun 2. cinayeti ise 1982 yılında oldu. Bu sefer de yine yüksek skor yapan 18 yaşında Peter isimli bir genç kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

İşin tuhafı iki oyuncu da aynı skoru yapınca ölmüştü. Bu skor “16,660”tı. Bu olaylardan sonra oyunun ismi “şeytanın oyunu” olarak kaldı.

16660

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap