Dizüstü Bilgisayarımızın Şarjını Nasıl Arttırabiliriz? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Dizüstü Bilgisayarımızın Şarjını Nasıl Arttırabiliriz?
Bilgisayar

Dizüstü Bilgisayarımızın Şarjını Nasıl Arttırabiliriz?

Dizüstü bilgisayarlarımızın işlem içerisinde iken düşük batarya uyarısı vermesi pek çoğumuz için moral bozucu olmaktadır. Alınacak bir takım önlemler ile şarj ömrünü arttırabilir ve işlem içerisinde şarj bitimi gibi durumlara maruz kalmayız.

Normal şartlarda dizüstü bilgisayarlarımızın şarj ömrü 2 saattir. Bu süreyi uzatmak mümkündür. Bunun birkaç tane metodu vardır.

  • Bilgisayarımızın sağ alt köşesinde yer alan güç simgesine gelerek dengeli olan modu güç tasarrufu moduna alarak, bilgisayar otomatik olarak bir takım işleri ya d uygulamaları yarı yarıya düşürür. Ekran parlaklığı, işlem gücü, hard diskin hızı ve performansı gibi işlemlerin ayarlanmasını otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Daha fazla güç tasarrufu sağlayabilmek için ‘’Güç Seçenekleri’’ bölümünden ekran parlaklığını kendimizde daha düşük seviyelere indirebiliriz.

Bilgisayarımızın şarj süresi uzatmak için bu işlemleri uyguladığımız zaman şarj süresini 30 dakika ile 45 dakika gibi bir süre daha dayanabilmesini sağlayabiliriz. Bunun yanı sıra kullandığımız yüksek işlemcili programlar kullanıyorsak, bu süre biraz daha aşağı seviyelere inebilmektedir. Bu yüzden gerek duymadığımız programları kapatmamızda bilgisayarımızın şarj süresini biraz daha arttırabilir.

laptop batarya

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap