Değişen ve gelişen güvenlik yöntemleri | Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Değişen ve gelişen güvenlik yöntemleri
Tanıtım Yazısı

Değişen ve gelişen güvenlik yöntemleri


Şehir yaşamı, imkanımız varsa bizi işlerimize yakın semtlerde oturmaya zorluyor, hayatımızı kolaylaştıran bu tercih 2-3 vasıta değiştirme sıkıntısından ve trafikten bizi kurtarırken yolda geçireceğimiz zamanı da sevdiklerimizle, keyif aldığımız aktivitelerle ya da dinlenerek geçirmemizi sağlıyor.

Peki seçtiğimiz semt; tanımadığımız, güvenliği hakkında bilgimiz olmayan bir bölgedeyse ne yapacağız?

Taşınacağımız semt işimize yakın olduğu için mutluyuz, gidiş ve dönüş trafiğinde kaybedeceğimiz zamanı çok daha keyifli bir biçimde değerlendirebileceğiz fakat çevreyi tanımıyor ve güvenli olup olmadığını bilmiyoruz.

Şehir insanı, gündelik şehir yaşantısını en pratik şekilde sürdürmeye ve zorluklarıyla baş etmeye çalışırken bu ve bunun gibi sorunlara cevap bulmaya, çözüme giden kısa yollar yaratmaya alışık olduğundan bu soruna da tanımadığı bir semtte yaşamaya başlamadan önce güvenlik önlemlerini artırarak çözüm buluyor.

Güvenlik seçenekleri; geleneksel yöntemler ve gelişmiş yöntemler olarak ikiye ayrılıyor.

Geleneksel güvenlik yöntemleri neler?

Hepimizin zaman zaman şahit olduğu; camlara demir parmaklık taktırmak, herhangi bir takip ya da kayıt özelliği olmayan fakat çalışıyor gibi görünen bir kamerayı caydırıcı olarak kullanmak, kapıya ayakkabılar bırakarak evde kalabalık bir insan grubu varmış izlenimi uyandırmak, müstakil evlerin bahçesinde köpek olduğu uyarısı yapmak gibi yöntemler geleneksel kabul ediliyor.

Geleneksel yöntemlerin işe yaradıklarını kabul etmemiz için hırsızların bunlardan habersiz olduğunu varsaymamız gerekiyor ki bu varsayım sevdiklerimiz ve evimizin güvenliği konusunda almak istemeyeceğimiz bir risk meydana getiriyor.

Örneğin; demir parmaklıklar pencereden girişi engellese de kapıdan girişi engelleyemezken, kapıda ayakkabı olması evi birkaç gündür takip etmekte olan bir hırsız için caydırıcı olamıyor, köpek bertaraf edilebilecek bir önlemken kablosu olmayan kameralar gerçek bir kameradan ayırt edilmesinin kolay olması sebebiyle etkisiz kalabiliyor.

Dolayısıyla yeni bir semtte risksiz ve güven içinde bir yaşam yaratmak çok daha modern ve gelişmiş güvenlik önlemleri gerektiriyor.

Modern ve gelişmiş güvenlik yöntemleri neler?

Geleneksel yöntemler kullanarak risk almak istemeyenler için sunulan pek çok gelişmiş güvenlik yöntemi mevcut.

Gelişmiş güvenlik yöntemleri evinize alarm sistemi kurmanızla başlıyor ve istediğiniz an evinizi ve sevdiklerinizi görebileceğiniz kamera sistemlerinden yangın dedektörlerine, yangın butonu ve akıllı kilitten hırsızın fotoğrafını çeken alarm panellerine ve yaşlı ve kronik hastalığı olanlar için elektronik güvenlik sistemlerine kadar çeşitlenebiliyor.

Bu yöntemlerle güvenliğinizi şansa bırakmayıp aklınızın evinizde ve sevdiklerinizde kalmasının önüne tamamen geçmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken alarm sistemlerini araştırmak, alarm sistemleri fiyatlarını öğrenmek ve ihtiyacınız doğrultusunda en iyisini seçmek.

Alarm sistemleri hangi ihtiyaçlara cevap veriyor?

Evinize ya da işyerinize alarm sistemi kurulduğunda sadece hırsızlık ya da kapı ve pencere açılması durumunda değil su baskını, gaz kaçağı veya sağlık ihbarı durumunda da alarm devreye girerek güvenliği sağlıyor.

Pronet Alarm Sistemi’nin özellikleri neler?

Alarm devreye girdiğinde Pronet Haber Alma Merkezi’ne sinyal gönderiyor. Bu sinyal haber alma merkezinin ortalama 10 saniye içinde size veya yakınlarınıza ulaşmasını sağlıyor hatta gerekli durumlarda emniyet güçleri, itfaiye veya 112 Acil Ambulans Hizmeti ile irtibata kurularak alarmın geldiği yere yönlendiriliyorlar.

Güvenlik kamera sistemleri hangi ihtiyaçlara cevap veriyor?

Güvenlik kamera sistemleri; çocuğunu evde bakıcı ile bırakan ebeveynlerden; evinin, işyerinin güvenliğinden emin olmak isteyenlere kadar pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Karmaşık ve pahalı sistemlere alternatif olarak kurulumu ve kullanımı kolay bir güvenlik kamerası sistemi olan Pronet Kameram pek çok özelliği ile yaşamınızı kolaylaştırıyor ve güvenliği bir konfor olmaktan çıkarıyor.

Pronet Kameram’ın özellikleri neler?

Pronet Kameram ile evinizi ve işyerinizi bilgisayar veya telefonunuzdan her an takip edebiliyorsunuz, kamera kablosuz olduğundan kurulumu kolayca yapılıyor, 14 gün kayıt özelliğiyle gerektiğinde geçmişe dönük olarak da takip sağlıyor.

Sürekli olarak kayıt alabilen ya da sadece hareket algıladığında kayda başlayan kamera yeterli ışık olmadığında bile gece görüşü özelliği ile kusursuz kayıt almanızı sağlıyor ve kayıtları saklayabiliyorsunuz.

Herhangi bir hareket algılandığında size anlık bildirim gönderiliyor ve hd güvenlik kameraları ve geniş açılı lensler sayesinde hiçbir detayı kaçırmıyorsunuz üstelik iç ve dış ortamların her ikisine uygun çözümler de mevcut.

Güvenliğiniz için daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayın www.pronet.com.tr

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap