“com.android.phone işlemi durduruldu” Hatası

24357

Eğer akıllı telefonunuzda “com.android.phone işlemi durduruldu” mesajını alırsanız, o anda açık olan uygulamanız artık çalışmayacaktır.

Bu gibi bir durumda akıllı telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin. “Uygulamalar” ve “Uygulama Yöneticisi” aracını açın.“Uygulama Bilgisi”ne girin ve üst kısımda bulunan “Durdurmaya Zorla” seçeneğine tıklayın. Daha sonrada alınan hatayı kaldırmak için “Verileri Sil” butonuna tıklayın.

Eğer sorun hala devam ederse, sorunu yaratan uygulamayı bulmanız gerekmekte. Yukarıda belirttiğimiz gibi telefon uygulamasını bulun “Durdurmaya Zorla”, “Önbelleği Temizle” ve “Verileri Sil” seçeneklerine tıklayın.

Eğer bu da sorununuzu çözmezse, sorun sisteminizin derinliklerinde yatıyor demektir. Böyle bir durumda tek çözümünüz cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek.

Cihazınızı fabrika ayarlarına nasıl döndüreceğinizi bilmiyorsanız “Android Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürmek” başlıklı yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

15 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar sorun devam edius o j7 benim telefonum şöyle yapın Ayarlar>uygulamalar>uygulama yöneticisi daha sonra yukarda daha fazla yazıyor ona basın sonra UYGULAMA TERCİHLERİNİ SIFIRLAYINA BASIN sorun duzelir

  2. Bazen tek çözüm fabrika ayarlarına döndürmek olmayabilir. Yeniden firmware yüklenmesi de gerekebilir. Ama bu konuda hiç bilginiz yoksa denemenizi önermem.

    Ama denemeden de bir şey öğrenemez ki insan. Deneyin 🙂

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.