Çocuklarınız İçin Güvenli İnternet | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Çocuklarınız İçin Güvenli İnternet
İnternet

Çocuklarınız İçin Güvenli İnternet

Çocuklarınız İçin Güvenli İnternet

Bu yazımızda Çocuklarımızı İnternetteki zararlı içeriklerden nasıl koruyabiliriz bunun yollarını anlatacağız. Artık İnternet Dünyası önüne geçilemeyecek kadar hızla ilerlemekte. Bunu kendilerince fırsat olarak tanıyan, bilen insanlar artık internette zararlı içerikler barındırmakta ve bunu sergilemektedirler. Bu gerek internette ki kimlik avı dolandırıcıları olabilir ya da çocuklar için uygun olmayan zararlı müstehcen yayınlar yayımlayanlar olabilir.

Çocuklar bazen internette gezinirken birden sayfanın bir köşesinde müstehcen reklamlar sergilenebilmektedir. Bazen bu Çocuğun ilgisini çekebilecegin den çocuk Ailesinin görmelerini istemedigi sitelere erişebilmektedir ve bu ne yazık ki önü alınamaz bir sorsorun teşkil etmektedir. Bunu engengellemenin yollarından biri internet filtresi oluşturmaktır. İnternet filtre programlarını belli bir ücret karşılığında bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Zaten artık her internet sağlayıcıları nın filtre programları bulunmaktadır. Kendi internet sağlayıcı servisinizden filtre programı isteyebilirsiniz.

Bir başka yolda çocugunuzun sizin kontrolünde internette gezinmesini sağlamaktır. Günün belli saatlerinde sizin kontrolünüzde olacak şekilde internete girmesini sağlayabilirsiniz. Ama sık sık işleri olan ebeveynler filtre progtamı kurarlarsa kendileri ve çocukları için daha güvenilir olur. Filtre programı sayesinde işinizi daha sağlama almış olursunuz ve çocuğunuz için güvenli bir internet ortamı sağlamış olursunuz.

Çocuklarınız İçin Güvenli İnternet

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap