Chrome’un Gizli Modu Artık iOS’ta da Var! | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Chrome’un Gizli Modu Artık iOS’ta da Var!
Genel

Chrome’un Gizli Modu Artık iOS’ta da Var!

Google Chrome‘un en önemli özelliklerinden biri olan incognito mode (gizlilik modu) artık iOS platformlarda da kullanılabilecek.

iOS platformunda bulunan Google uygulamasına gelen son güncelleme ile birlikte gizlilik modunu iOS kullanıcıları da uygulayabilecek. Aynı Chrome üzerinde olduğu gibi, bu modu aktif hâle getirdiğinizde gezdiğiniz sayfaları geçmişe kaydetmeyecek ve herhangi bir cookies (çerezler) birikimi yapmayacak.

Aynı Chrome üzerinde olduğu gibi iOS platformunda da uygulamanın teması koyu hâle getirilebilecek.

chrome-un-gizli-modu-ios-ta

Uygulamada ekstra güvenlik sağlamak istiyorsanız, Touch ID’yi aktifleştirip başkalarının sizden habersiz bu modu kullanmasını engelleyebilme ayrıcalığına sahip olacaksınız.

Son olarak küçük ama etkili bir detayı belirtmek gerekirse; Chrome ve Apple’s Safari uygulamalarının ikisi de gizlilik modu ve özelleştirilmiş tarayıcı kullanım imkânı sunuyor, ancak Google’s uygulaması “Google Now cards” denilen özellikle bir adım öne çıkıyor. Bu özellik de özetle şu: Sizin aramalarınızı ve zevklerinizi algoritmik olarak hesaplayıp sevebileceğiniz içeriklere öncelik veriyor.

Yazar hakkında

Ozan Bülbül

1994 modelim, Trabzonluyum. Uzun zamandır tüketici olarak bulunduğum internet ortamında yaklaşık dört senedir bir şeyler üretip paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap