Chrome 56 ne zaman gelecek ve özellikleri neler? | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Chrome 56 ne zaman gelecek ve özellikleri neler?
Teknoloji

Chrome 56 ne zaman gelecek ve özellikleri neler?

Chrome 56 beta versiyon özellikleri belli oldu. Chrome beta 56 özellikleri ve yenilikleri neler?

Chrome 56 beta versiyon özellikleri belli oldu. Chrome beta 56 özellikleri ve yenilikleri neler?

Chrome geliştiricilerinin daha fazla zaman harcayarak kullanıcılar için bu seferki yeniliği güvenli olmayan siteleri belirtmek oldu. Chrome kullanıcılarının güvenli olmayan HTTP siteler için son yapmış olduğu açıklama üzerine artık güvenli değil şeklinde bir uyarıda bulunacağı belirtildi.

Chrome 56 sürümünde kullanıcıların şifrelerini ve kredi kart bilgilerini toplayan ve şifreleme yapmayan HTTP sitelerde adres çubuğunda bu site güvenli değil şeklinde bir uyarı belirecek. Bu bakımdan HTTP sitelerin tümü güvenli değil olacak diyebiliriz.

Kablolu bağlantıya artık son!

Chrome Beta 56 sürümünde bir yenilik daha gözümüze çarptı. Bu özellik ise web sayfaları üzerinden akıllı telefon veya Bluetooth üzerinden JavaScript satırı ekleyerek erişim kazanan Web Bluetooth özelliği oldu. Böylece artık Chrome üzerinden Bluetooth destekli tüm cihazlar ile veri alışverişinde bulunabileceksiniz.

Chrome 56 sürümünün tüm kullanıcılara gelmesi 2017 yılının ilk günleri olarak iddia edilmiş durumda. Bakalım bir kaç haftaya net bir bilgi daha gelecektir.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap

1 yorum