Bilgisayarınızı Virüslerden Korumanın Yolları | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayarınızı Virüslerden Korumanın Yolları
Bilgisayar

Bilgisayarınızı Virüslerden Korumanın Yolları

Birçoğumuzun başına gelmiştir bilgisayarımız, flash disk imiz, telefonumuz ya da diğer teknolojik aletlerimize virüs bulaşmıştır peki bu virüslerden nasıl kurtulabiliriz virüsün cihazımız’a bulaşmaması için neler yapabiliriz bunun için ilk ve en önemli yapabileceğimiz şey İnternet’ten herhangi bir müzik, resim, video, program vb. dosya indirdiğimiz zaman ilk yapacağımız şey bir antivirüs programı tarafından taratmak olmalıdır.

Ancak bu koruma yöntemi eksik kalabiliyor. Bazen virüsler değil de virüsler kadar etkili olabilen Programı bilgisayarınızda çalıştırdığınızda ilk başta yararlı gözüken ama aslında bilgisayarınıza ciddi hasarlar veren illegal programlar mevcuttur. Bunlar genellikle web sitelerinde ya da e-postanıza gelen reklamlardan bilgisayarınıza karşı bir tehdit oluşturabiliyor. Bazen mail kutunuzu açtığınızda yazının sonunda reklam gibi bir şey yazar bu programı indirin veya şuraya tıklayın ödülünüzü alın, tatil hediyenizi alın gibi mesajlar gelebiliyor.

Bu linklere tıklayıp Programı indirip kurduğumuz zaman ilk başta bilgisayara zarar vermeyebilir hatta belki hoşunuza dahi gidebilir güzel, eğlenceli bir oyun falan çıkabilir ama Program ilk çalıştırıldığında cihazınıza zarar verebilecek algoritmaları oluşturabilir veya onları harekete geçirebilir bunun sonucunda ise bilgisayarınızda yaptığınız her işlem program üreticisi tarafından görülür banka hesap şifreleriniz karşı tarafın eline geçebilir. Bu nedenle dikkatli davranmak lazım. Sizin için önemli dosyalar varsa yedek bir Hard disk alıp onda saklayabilirsiniz bunların zarar görmemesi için ve kullandığınız antivirüs programınızı sık sık güncelleyin çünkü her geçen gün yeni virüsler ortaya çıkmaktadır bunların önüne engel koymak için antivirüs programınızın güncel olması bilgisayarınızı daha güvenli hale getirecektir

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap