Bilgisayarınız İçin Gerekli Programları Tek Tıkla Kurun | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayarınız İçin Gerekli Programları Tek Tıkla Kurun
Bilgisayar

Bilgisayarınız İçin Gerekli Programları Tek Tıkla Kurun

Yeni bir bilgisayarın veya format atılmış bir bilgisayarın en can sıkıcı tarafı, tüm gerekli programları birer birer sıfırdan kurmaktır. Yazımızda bahsedeceğimiz Ninite adlı program sayesinde ücretsiz ve bilgisayarımız için gerekli olan programları tek tık ile kurabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Ninite‘ın (Okunuşu: Naynayt) içerisinde 80’den fazla program mevcut. Tabiyki bunların hepsini bilgisayarımıza kurmayacağız. Bu yazımızda sizlere bilgisayarınıza kurmanız gereken programları da listeledik.

Web Tarayıcısı: Web tarayıcısı olarak tabiyki Chrome’u kurmanızı öneririm.

Belgeler: LibreOffice, kullanımı kolay açık kaynak kodlu bir ofis paketi. Microsoft office bu listede yok çünkü onun lisansını almanız gerekecek.

Ben kodlama yapacam diyorsanız da Notepad++ hemen hemen tüm dilleri kodlayabileceğiniz alanında başarılı bir yazılımdır.

PDF dosyalarını açma konusunda da Adobe Reader’ı kurabilirsiniz.

Güvenlik: Avast Antivirus, sade tasarımı, rahatsız edici olmayan tavrı ve düşük kaynak tüketimiyle uzun zamandır tercih ettiğimiz ücretsiz güvenlik yazılımı.

Medya: Farklı dosya biçimlerinde geniş bir video arşivine sahipseniz gerek duyacağınız tek yazılım VLC media player, Windows Media Player’ın üstünden gelemeyeceği çok sayıda farklı codec’e destek vererek vazgeçilmez bir programa dönüşüyor.

Ninite Nasıl Kurulur ?

Öncelikle https://goo.gl/NG9FCz bağlantıya tıklayalım. Açılan sayfadan bilgisayarımıza kurmak istediğimiz programların başındaki kutucuğu işaretleyelim.

Ninite

Programları seçtikten sonra “Get Installer” butonuna tıklıyoruz. Ardından bilgisayarınıza küçük boyutlu bir .exe dosyası inecektir. Bu dosyayı çalıştırırsanız ninite seçmiş olduğunuz programları internet aracılığıyla bilgisayarınıza kuracaktır. İstereniz bu .exe dosyasını USB belleğe aratak farklı bilgisayarlara da kurabilirsiniz.

Ninite’ın kurulum dosyasını bir kez daha çalıştırırsanız kurmuş olduğunuz programların güncellemelerini kontrol edip güncelleyecektir. Bu sayede ninite programların güncelliğine önem veriyor.

 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap