Bilgisayardan iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayardan iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir ?
Bilgisayar

Bilgisayardan iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir ?

iOS kullanıcılarının birçoğu, dosya aktarma ve yönetim işlemlerinde iTunes‘u kullanmaktadır. iTunes birçok yönüyle kullanıcının memnun olduğu özelliklere sahip. iTunes ile cihazlarda depolanan bilgiler yedeklenebilir, dosya ve müzik aktarımı sağlanabilir ve uygulamalar yönetilebilir.

iTunes’in merak edilen yönlerinden biri olan bilgisayardan iPhone’a müzik yükleme işlemidir. iPhone’lara iFunBox‘ı kullanarak müzik yükleme işlemi şu şekilde sağlanır: iOS özelliği taşıyan cihazlara müzik aktarmak için öncelikle bilgisayarda iTunes programının yüklü olması gerekmektedir. Bu program kullanılmasa da iTunes’a ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü iFunBox da dahil olmak üzere neredeyse iTunes’e alternatif olarak hazırlanan bütün programlar görevlerini yerine getirebilmek için Apple’ın bu dosya yöneticisine ihtiyaç duymaktadır.

itunes

Ayrıca bir iOS kullanıcıları bilgisayarlarında iTunes programına sürekli olarak ihtiyaç duyacaklardır. Bilgisayara iTunes’u yükledikten sonra bu programla çok fazla bir işlem yapılmayacaktır. Artık Apple’ın varsayılan dosya yöneticisine gerek duyulmadan, sadece iFunBox programı kullanılarak bütün dosya aktarım işlemleri tamamlanabilir. Tabi ki önce iFunBox’ın bilgisayara yüklenmesi de gerekecek. Birkaç kolay işlemden sonra iFunBox oldukça kısa bir sürede bilgisayara yüklenir ve kullanıma hazır bir hale gelir.

Bilgisayardan iPhone’a müzik nasıl yüklenir sorusunun bir başka cevabı ise iFileExpress Yükleme İşlemi (iOS cihazlara yüklenen) aracılığıyla yükleme yöntemidir. Önce iOS cihazlara iFileExpress’i yükleme işlemi yapılmalıdır Tamamen ücretsiz olarak kullanıcıya sunulan bu uygulama iFunBox programının üreticileri tarafından tasarlanan bir uygulamadır ve bu iki program tamamen birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

iFunBox kullanarak iPhone ve iPad’lere müzik aktarımı için son olarak iFunBox’ı çalıştırmak gerekecek. Programın açılmasından sonra yapılacak olan işlem, açılan pencereden App File Sharing sekmesine tıklamak olacak.

Bundan sonra açılan kısımdan iFileExpress uygulama işaretine çift tıklamak gerekir. Uygulama imgesine çift tıklandıktan sonra docs- movie- music ve pictures adları taşıyan klasörler görünecektir. Bilgisayardan iPhone’a müzik yükleme işlemini tamamlamak için music yazan klasöre girilir ve bilgisayarda bulunan müzik dosyaları cihaza aktarılır. Kopyala-yapıştır ya da sürükle-bırak yollarıyla aktarma işlemi başlatılabilir. Bu yöntemler dışında dosya gezgini aracılığıyla da yükleme işlemini gerçekleştirmek mümkündür. İşlemleri tamamladıktan sonra iOS cihazlardan iFileExpress programına girerek aktarılan müzikler dinlenebilir.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap