Bilgisayarda Virüs Olduğu Nasıl Anlaşılır? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayarda Virüs Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Bilgisayar

Bilgisayarda Virüs Olduğu Nasıl Anlaşılır?

BİLGİSAYARDA VİRÜS OLDUĞUNU NASIL ANLARIM?

Bilgisayarımızı günlük kullanımda eğer çok yormuyorsak, çok fazla yazılım yükleyip kaldırmıyorsak, fazla deneme sürümleri kullanmıyorsak yani standart belli başlı programları kullanıyorsak ve ağırlıklı olarak internet kullanıcıysak bilgisayarımızda da bir yavaşlama hissettiğimizde bir virüsten şüphelenebiliriz.  Bunun için hemen anti virüs yazılımı ile bilgisayarımızı tararız, eğer bir uyarı yoksa herhangi bir sorun olmadığını düşünebiliriz. Fakat birçok anti virüs markasının online güvenlik yazılımları var bu sayede kendi sitelerinden bilgisayarınızı tarayabilirisiniz. Bunlarla da bilgisayarı taramakta fayda vardır. Bu sayede anti virüs yazılımınızın gözünden bir şey kaçıp kaçmadığını anlamış olursunuz.

Genelde zararlı yazılımlar bilgisayara bulaştıktan sonra ilk yapacakları şey işletim sisteminde belli ayarları değiştirmek ve anti virüs yazılımını devre dışı bırakmaktır. Fakat bilindiği gibi anti virüs yazılımı devre dışı ise bunu fark ederiz dolayısıyla o yazılımı devre dışı bırakıp aynı zamanda çalışıyormuş gibi göstermeleri gerekiyor. Bu noktada yazılımınız aslında görev yapmıyor olabilir dolayısıyla anti virüs yazılımınızın gözünden kaçan bir şey bilgisayarınıza bulaşmışsa bu anti virüs yazılımınızı devre dışı bırakabilir ve siz bunu fark etmeyebilirsiniz.Bunun için rutin olarak bilgisayarınızın işletim sistemini ve anti virüs yazılımınızı güncel tutmanız gerekmektedir.keep_computer_virusfree update_antivirus

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap