Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Bilgisayar

Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Artık teknolojinin sürekli ilerleme katettiği bir zamanda yaşıyoruz. Ve bu ilerlemede her geçen gün teknolojik cihazların yenisini çıkartmasına sebep oluyor. Buna örnek olarak Bilgisayarlar verilebilir. Her geçen gün yeni bilgisayarlar çıkmakta ve birbirinden farklı özellikler taşımakta. Peki, biz bir bilgisayar almak istiyorsak ya da eski bilgisayarımızı değiştirmek istiyorsak hangi özelliklere dikkat etmeliyiz. İşte cevabı;

Öncelikle bilgisayarı neden alıyoruz bunu kararlaştırmamız lazım. Eğer ki bilgisayarı genellikle oyun oynama amaçlı alıyorsak Ekran Kartının yüksek olması lazım. Ama yok oyun oynama gibi bir düşüncem yok diyorsanız Ekran Kartına dikkat etmesenizde olur. Çünkü Ekran Kartı genellikle oyun amaçlı işe yarar. Ekran kartı düşük olan bir bilgisayar almanız fiyatı en az 250 TL düşürebilir. Bilgisayarlarda bazen dahili kamera bulunmaktadır. Eğerki Msn, Skype gibi sosyal sistemlerde görüntülü konuşmayacaksanız bilgisayarınızın kamerası olmasına gerek yoktur. Eğer Bilgisayar da genellikle film izleyip, müzik dinleyecem diyorsanız Harddisk in yüksek olmasına dikkat edin 1 TB ya da 512 GB lık Harddisk işinizi görebilir.

Alacağınız Bilgisayar da sadece internete girecekseniz, Office programlarıyla işiniz varsa düşük özellikli bilgisayarlar işinizi görebilir. Yaklaşık 1000 TL lik bilgisayar bu işinizi rahat görmenizi sağlayabilir. Alacağınız bilgisayarın hızlı çalışmasını istiyorsanız RAM ine dikkat edin ve yüksek RAM li bilgisayar alın. Ayrıca Bilgisayarın dış görünüşünden çok teknik özelliklerine bakın. Bazı bilgisayarlar görünüş olarak çok güzel görünse de özellik bakımından işinizi görmeyebilir.Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap