Başkasının Bilgisayarınızı İzinsiz Kullanmasını Engelleme Yöntemleri | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Başkasının Bilgisayarınızı İzinsiz Kullanmasını Engelleme Yöntemleri
Bilgisayar

Başkasının Bilgisayarınızı İzinsiz Kullanmasını Engelleme Yöntemleri

 

 

Başkasının Bilgisayarınızı İzinsiz Kullanmasını Engelleme Yöntemleri

resim

Artık gün geçtikçe herkes özel dosyalarını, dökümanlarını, fotoğraflarını bilgisayarda saklıyor. Ama bazen bunları görmesini istemediğiniz bir gelip bilgisayarınızı karıştırıp bunları ele geçirebilir. Peki buna nasıl engel olabiliriz bu makalede bunları cevaplandırmaya çalışacağız. Bu nedenle üç program söyleyeceğim ve nasıl kullanılır sorusuna cevap vereceğim bu programları kullanarak başkalarının bilgisayarınızı kurcalamasını engelleyebilirsiniz.

 

 

1) KeyFreeze: Bu program oldukça basit ve kullanması oldukça kolay olan bir programdır. Bunu bilgisayarınıza yüklediğinizde sizden gelecek olan ikinci bir komuta kadar klavye ve mouse nizi kilitler ve başkasının kullanmasını engeller. Kullanımı ise şöyledir. ‘CTRL + ALT + DELETE’ tuşlarına aynı anda basarsanız programı kilit açılır ve böylece başka birileri mouseyi ve klavyenizi kullanamaz. Bu programı kullanarak iş yerlerinizde bilgisayarlarınızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

2) Kid-Key-Lock: Bu programda genellikle küçük çocukların bilgisayarınızı karıştırmalarını engellemek için hazırlanmış bir programdır. Bu program da klavye ve mousenizi kilitleyebilirsiniz yada isterseniz belirlediğiniz tuşları kilitleyebilirsiniz. Ayrıca internete giriş adreslerini de engelleyebilirsiniz.

 

3) Toddler Keys: Bu program sayesinde çocuklarınızı bilgisayardan uzak tutabilirsiniz. Bu programda mouse ve klavyenizi kilitleyebilir ve isterseniz bilgisayarın ekranınıda sanki kapalıymış gibi karartabilirsiniz. Ama ekren karanlık iken fare iel bilgisayarda resim çizilebiliyor böylece çocuklarınız bilgisayarı karıştıramaz ama bilgisayarda eğlenceli vakit geçirebilir.

 

Bu yazılan programları kullanarak bilgisayarınızı başkalarının kurcalamasını engelleyebilirsiniz.

 

 

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap