Başakşehir Ze Luis İçin Devreye Girdi | Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Başakşehir Ze Luis İçin Devreye Girdi
Tanıtım Yazısı

Başakşehir Ze Luis İçin Devreye Girdi

Beşiktaş ve Fenerbahçe takımları, forvet transferleri için arayışlarına devam ediyor. Her iki takım forvet oyuncusu olarak Ze Luis’i transfer olarak almak istiyor. Ancak Süper Lig’in son şampiyonu Başakşehir’de, Ze Luis için devreye girdi.

Forvet transferi için Beşiktaş ve Fenerbahçe, Ze Luis’i transfer listesine ekledi. Ze Luis, her iki takımında transfer gündeminde yer alıyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın yanı sıra Ze Luis’e, Türkiye takımlarından bir talip daha çıktığı aktarıldı.

Süper Lig’in son şampiyonu olan Başakşehir, Ze Luis’i forvet oyuncusu olarak istediği belirtildi. Başakşehir’in, oyuncu transferi için görüşmelerini gerçekleştirildiği aktarıldı. Oyuncunun gündeminde Türkiye takımlarından Beşiktaş, Fenerbahçe ve Başakşehir bulunuyor.

Ze Luis’i İsteyen Takımlar

Yeşil Burun Adası vatandaşı olduğu aktarılan Ze Luis, Portekiz Liginde oynamaktadır. Geçen sezon 19 maça çıkmış ve 7 gol atmıştır. Başarısından kaynaklı olarak tüm gözleri üzerine çeken oyuncu, birçok takım tarafından istenilmektedir. Türkiye’den 3 takımın istemesi üzerine, yabancı liglerden 3 takım daha devreye girdi.

Oyuncuyu isteyen şuanda 6 takım bulunmaktadır. Türkiye’den; Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir oyuncunun transferini yapmak için devreye girdiler. Yabancı liglerden ise Sevilla, Lokomotiv Moskova ve Celta Vigo takımları oyuncuyu istemektedir. Bu konu hakkında oyuncunun yaptığı açıklama ise şu şekildedir;

“2009 yılından bu yana Portekiz Liginde maçlara çıkıyorum. Bu güne kadar böylesi teklifleri hiç görmemiştim. Şuanda 6 takımdan bana karşı talepler mevcut. İyi olan takıma geçeceğimi buradan herkese bildiriyorum.”

Bu şekilde konuşmasını sürdüren oyuncu Ze Luis, transferin en kısa zamanda gerçekleşeceğini, yeni formasını giyeceğini belirtmiştir.

Türk Takımları Devrede

Ze Luis için Türk takımları devreye girdi. Yatırımlarını artıracaklarını belirten takımlar, oyuncuyu kesinlikle almaları gerektiğini belirtti. Oyuncu eğer Türk takımlarına gelirse, Fenerbahçe, Beşiktaş ya da Başakşehir takımlarından birisinde forma giyecek.

Fenerbahçe ve Süper Ligin son şampiyonu olan Başakşehir, Porto ile bir görüşme gerçekleştirdiğini kaydetti. Oyuncunun transfer işlemi için görüşmeleri gerçekleştiren Fenerbahçe ve Başakşehir, transfer hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Ze Luis ile kesin oynamak isteyen Başakşehir, geçtiğimiz dönemlerde takımına yabancı oyuncular katmıştı. İsimleri üç büyükler ile sürekli olan anılan Rafael ve Nacer Chadli gibi ünlü oyunculara takımında yer verdi. Bu oyuncuların yanına birde Ze Luis’i isteyen takım, kadrosunu genişletmek ve kaliteli oyuncular ile çalışmak istiyor.

Forvet hattında Enzo Crivelli veDemba Ba gibi isimleri Başakşehir bulunduruyor. Geçtiğimiz günlerde ise Başakşehir’de Fredrik Gulbrandsen’in, Nantes’a transferi gündeme bomba gibi düşmüştü. Süper Ligin son şampiyonu Başakşehir, Ze Luis’i de forvet hattına eklemek istediğini dile getirmeye başladı. Ze Luis için Porto ile oyuncunun transferine ilişkin taleplerini öğrenmek adına Başakşehir bir görüşme gerçekleştirdi.

Ze Luis Kimdir?

Ze Luis’in tam adı José Luís Mendes Andradedir. Siyahi oyuncu Zé Luís olarak sürekli adlandırılmaktadır. 24 Ocak 1991 senesinde Yeşil Burun Adalarında yer alan Fogo bölgesinde dünyaya gelmiştir.

2009 yılında Portekiz Liginin ekiplerinden olan Gil Vicente FC ile profesyonel futbola adımlarını attı. 2011 yılında Braga’nın B takımına katıldı. Daha sonra ise ana kadroya doğru yükseldi.

Adını ilk defa tüm dünyaya Braga ile duyuran Ze Luis, 2015 yılında 6,5 milyon euro’ya transfer oldu. Transfer olduğu Spartak Moskova’da 4 sezon forma giydi. Rusya’da kaldığı tüm süre boyunca Spartak Moskova ile 109 tane maça çıktı. Bu maçlarda 35 gol atıp 23 adet asist yaptı.

Neden Türk Takımları Ze Luis’i İstiyor?

Ze Luis çıktığı her maçta yüksek performans sergilemiştir. Bu performansından ötürü, tüm takımların gözü Ze Luis üzerinde olmuştur. Özellikle Başakşehir, takımını kal,teli oyuncular ile genişletmek istiyor. Bu sebepten dolayı Ze Luis’i takımında görmek istiyor. Ayrıca tüm Türk takımlarının Ze Luis ile çalışmak istemesinin sebebi; çıktığı her maçta başarı elde etmesidir.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap